Aswagandha Diamond - zbadaliśmy suplement - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Aswagandha Diamond – zbadaliśmy suplement

Apollo’s Hegemony znowu punktuje! Tym razem metodą HPLC (wysokosprawną chromatografią cieczową), która charakteryzuje się wysoką czułością i swoistością, przebadany został popularny i często stosowany adaptogen – Ashwagandha Diamond.

Co wyróżnia Ashwagandhę od Apollos’a?

Badanie wykonane w niezależnym laboratorium Advanced Botanical Consulting & Testing Inc. wykazało iż produkt marki Apollo’s zawiera 34,08 mg witanafloidów, czyli substancji aktywnej Aswagandhy, na 35 mg, co daje nam 97,4% gwarantowanej ilości. Wysoką jakość produktu gwarantuje użyty w nim ekstrakt Sabinsy, który cieszy się wysoką popularnością wśród firm ceniących sobie jakość suplementów. 

Tytułowa Ashwagandha Diamond

 

Opis i działanie „Ashwy”

Adaptogeny należą do substancji, które wspomagają radzenie sobie organizmu z nadmiernymi bodźcami stresowymi, ale to nie wszystko.

Nie ma co ukrywać. Żeń-szeń Indyjski, bo taka jest nazwa tego zioła, jest jednym z najchętniej wybieranych suplementów/ziół adaptogennych, ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Jedną z bardziej znanych właściwości jest niewątpliwie jej wpływ na tarczycę, tj. konwersję tyroksyny (FT4) do trójjodotyroniny (FT3) oraz regulację wydzielania TSH. Z tytułu jej stosowania największe benefity osiągną osoby z niedoczynnością tarczycy, jej postacią subkliniczną czy też wtórną, wywołaną np. nadmierną ekspresją kortyzolu i jego prekursora- CRH (działanie na wysokości podwzgórza). Ze względu na swoją charakterystykę poprawy konwersji hormonów tarczycy, zioło to nie jest polecane osobom cierpiącym na nadczynność tarczycy oraz chorobę Gravesa-Basedowa [1].

Badanie prowadzone w celu określenia wpływu Ashwagandhy na insulinowrażliwość dowodzą, iż przyczynia się ona do poprawy wrażliwości komórek mięśniowych na działanie insuliny[2](prawdopodobnie poprzez zwiększenie translokacji receptora GLUT4 do błony komórek mięśniowych), oprócz tego obniża stężenie glukozy o osób cierpiących na cukrzycę typu II.

Ashwagandha wykazuje poprawę libido. Po jej suplementacji u ochotników zanotowano zwiększoną ruchliwość plemników oraz zwiększenie ich ilości. Dodatkowo zaobserwowano wzrost stężenie testosteronu [3].

Po stosowaniu Ashwagandhy stwierdzono wzrost siły mięśniowej, szybszą regenerację przez obniżenie stężenia markera uszkodzeń mięśni CK-kinazy kreatynowej w porównaniu do grupy placebo [4].

Pewne badania wykazały, że stosowanie dawki Ashwy 300-500 mg znacząco przyczyniają się do poprawy funkcji kognitywnych takich jak pamięć ogólna, skupienie uwagi, szybkość reakcji [5].

Ashwagandha ma też wpływ na profil lipidowy. Jej 30 dniowa suplementacja przyczynia się do obniżenia trójglicerydów (TG), frakcji cholesterolu-LDL oraz lipoprotein o bardzo niskiej gęstości-VLDL [6].

Oprócz tego, zioło te, wykazuje działanie przeciwzapalne, zwiększając ilość komórek odpornościowych NK (natural killer) [7]. Ze względu na ten efekt, sugeruje się antynowotworowe działanie Ashwagandhy, dotychczasowe badania przeprowadzone na szczurach dają obiecujące efekty, jednak na chwilę obecną można się posiłkować obserwacjami i zakwalifikować tą właściwość w dział medycyny alternatywnej (czyli nie do końca zbadanej/udowodnionej).

Podsumowanie

Jak widać, Apollo’s Hegemony po raz kolejny udowadnia, że jeśli producent ceni jakość swoich suplementów i zależy mu na zadowoleniu klienta to nieprawidłowym jest zakładanie z góry, że lek jest lepszy od suplementu, a suplement na pewno nie może być dobrej jakości.

Literatura:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4296437/
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25796090
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19501822
  4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26609282
  5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24497737
  6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11116534
  7. https://blog.priceplow.com/wp-content/uploads/2014/08/withania_review.pdf

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*