Jak działa johimbina? Opinie, dawkowanie i którą wybrać?

Yohimba to małe drzewo, pochodzące z Afryki. Jego łacińska nazwa to Pausinystalia yohimbe. Składniki aktywne kory yohimby to yohimbina, oraz alkaloidy indolowe.

Działanie medyczne tej substancji wynika z blokowania pewnych receptorów w organizmie. Dzięki temu poprawia się działanie układu wspólczulnego, co przekłada się na zwiększone wydzielanie hormonów – adrenaliny i noradrenaliny do krwiobiegu. Układ współczulny (zwany także sympatycznym), odpowiada za aktywizację organizmu i reagowanie na różne czynniki. Po jego silnym pobudzeniu organizm przechodzi w stan „walka lub ucieczka”.

Najlepsza johimbina na rynku  –

kliknij tu aby sprawdzić

 

Głównym czynnikiem wpływającym na ten stan, jest zwiększone adrenaliny, które wpływa na podwyższenie ciśnienia i pulsu. Johimbina w niewielkich dawkach, normuje ciśnienie, natomiast w większych – wpływa na jego podwyższenie. Dzięki niej można poprawić także pompę mięśniową – johimbina rozszerza naczynia krwionośne. Pobudza także układ nerwowy. Z tych powodów jej działanie można przyrównać do kofeiny.

Yohimbina to preparat znany od lat, ale dopiero niedawno, udowodniono naukowo jego zalety w sporcie – szczególnie w kulturystyce. Dowiedz się więcej, jakie działanie ma yohimbina i zobacz, dlaczego warto ją stosować.

belly-2473_960_720

Działanie yohimby, a dokładniej, pozyskiwanej z tej rośliny yohimbiny, nie jest tak oczywiste, jak innych suplementów na budowę mięśni. Yohimbina nie podwyższa poziomu testosteronu (jak uważano przez wiele lat), przez co wielu trenujących uważa, że nie jest on tak skuteczna, jak inne suplementy roślinne. Nie jest to prawdą, ponieważ ma ona dwa bardzo ważne działania – wspiera zdrowie seksualne, oraz wykazuje silne działanie na spalanie tłuszczu – to jeden z najlepszych spalaczy tłuszczu.

Yohimbina jest opisywana jako środek, który pozwala pozbyć się tłuszczu, który nie reaguje na dietę i ćwiczenia. Wiele osób nie może pozbyć się tłuszczu niezależnie od tego, jak ciężko trenuje i na jakiej jest diecie. U mężczyzn ten tłuszcz pojawia się na brzuchu, a u kobiet, na pośladkach i udach.

Z tego powodu, nie można traktować yohimbiny jedynie jako afrodyzjaku.

 

Najlepsza i najwydajniejsza johimbina hcl przebadana w laboratorium w USA –

zdecydowanie polecamy – sprawdź tu

 

Yohimbina na zdrowie seksualne

Przed zastosowaniem yohimbiny, warto skonsultować się z lekarzem.

Pierwsze preparaty z yohimbiną pojawiły się około 1960 roku, a w ich skład wchodził dodatkowo ester metylowy testosteronu. Preparaty tego typu można było stosować nie dłużej niż 2 – 3 tygodnie, ponieważ dawały wiele efektów ubocznych. Preparaty dostępne dzisiaj działają nieco inaczej i ich działanie uboczne jest słabsze. Badacze poddali badaniom suplementy z yohimbiną, które są stosowane dzisiaj, sprawdzając jej działanie na zaburzenia erekcji.

Doszli do wniosku, że efekty uboczne podczas krótkotrwałego stosowania tego preparatu, pojawiają się rzadko i szybko mijają. Zbyt duże dawki yohimbiny dają podobne efekty uboczne, jak kofeina – nerwowość, bezsenność, bóle serca i tachykardia, nadciśnienie.

Yohimbina to silny środek, dlatego nie należy jej przyjmować wtedy, gdy cierpimy na inne dolegliwość, szczególnie nadciśnienie i choroby serca. Nie należy także zwiększać dawek yohimbiny we własnym zakresie.

Roślina poprawia męskie libido i poprawia samopoczucie. Dzięki niej można osiągnąć także podobne efekty, jak podczas stosowania preparatów przedtreningowych – lepsze skupienie w czasie treningu i większą wydajność.

To preparat polecany szczególnie mężczyznom, natomiast u kobiet nie zaobserwowano zwiększenia libido i innych efektów na zdrowie seksualne. Ma ona natomiast wpływ na odchudzanie.

Yohimbina i odchudzanie

Pierwsze badania na temat działania odchudzającego yohimbiny wskazują na to, że osoby przyjmujące ją w prawidłowych dawkach mogą schudnąć na diecie więcej, niż osoby, które jej nie przyjmują.

Badacze próbując odpowiedzieć na pytanie, czy yohimbina odchudza, doszli do interesujących wniosków. Zbadano 2 grupy kobiet, będących na diecie 1000 kalorii przez 3 tygodnie. Jednej grupie kobiet podawano dodatkowo yohimbinę, natomiast drugiej – placebo.

Zauważono, że w tej grupie kobiety schudły ponad 1 kilogram więcej niż w grupie placebo. Z tego powodu, może być to rozwiązanie dla osób, które nie są zadowolone z efektów swojej diety. Opisuje się jej działanie także jako środka na cellulitis, w połączeniu z tradycyjnie stosowaną w tym celu kofeiną.

Osoba ważąca około 90 kg, powinna przyjmować nie więcej niż 18 mg tej substancji dziennie.

Podsumowując – yohimbina to środek wspierający organizm o silnym działaniu. Jeśli do tej pory go nie używałeś, dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie od małych dawek, by móc ocenić siłę działania preparatu.

Produkt dostępny TUTAJ

Dodano w: SuplementacjaTagi: jak działa yohimba, yohimba, yohimbina

Kamil - parę słów o autorze:

Zobacz pozostałe posty tego autora

7 komentarzy: “Jak działa johimbina? Opinie, dawkowanie i którą wybrać?

  1. Na czczo 1 dzień na próbę 5mg ale później kawę podczas ćwiczeń ok ale już po zjedzeniu posiłki gorzej ból głowy i nie za dobrze się czuje mały ból
    Brzucha zobaczymy jak to będzie po posiłku johimbine

  2. Jak stosowac johimbine, jeśli śniadanie jem o 7.00 a trening mam o 8.00? Zalecane stosowanie to 3 h po posiłku i 30 min przed treningiem :/ W moim przypadku to się wyklucza.

  3. Witam. Czy mogę kupić to żonie, która karmi piersią? Ma otyłość brzuszną, z którą walczy od porodu, dieta plus siłownia 3 x w tygodniu. Dziecko ma już rok, więc w dzień karmione sporadycznie.
    Ps. Tylko proszę nie pisać o odstawieniu dziecka, bo to nie wchodzi w grę. Jeżeli nie może przyjmować, ok.

    1. Raczej nie będzie to dobrym pomysłem, ponieważ nie dysponujemy żadnymi badaniami jak johimbina wpływa na kobiety w ciąży/karmiące piersią. Dlatego też jak napisałem na początku – nie ryzykowałbym :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *