Jak działa johimbina? Opinie, dawkowanie i którą wybrać? - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Jak działa johimbina? Opinie, dawkowanie i którą wybrać?

Yohimba to małe drzewo, pochodzące z Afryki. Jego łacińska nazwa to Pausinystalia yohimbe. Składniki aktywne kory yohimby to yohimbina, oraz alkaloidy indolowe.

Działanie medyczne tej substancji wynika z blokowania pewnych receptorów w organizmie. Dzięki temu poprawia się działanie układu współczulnego, co przekłada się na zwiększone wydzielanie hormonów – adrenaliny i noradrenaliny do krwiobiegu. Układ współczulny (zwany także sympatycznym), odpowiada za aktywizację organizmu i reagowanie na różne czynniki. Po jego silnym pobudzeniu organizm przechodzi w stan „walka lub ucieczka”.

 

Głównym czynnikiem wpływającym na ten stan, jest zwiększenie adrenaliny, które wpływa na podwyższenie ciśnienia i pulsu. Johimbina w niewielkich dawkach, normuje ciśnienie, natomiast w większych – wpływa na jego podwyższenie. Dzięki niej można poprawić także pompę mięśniową – johimbina rozszerza naczynia krwionośne. Pobudza także układ nerwowy. Z tych powodów jej działanie można przyrównać do kofeiny.

Yohimbina to preparat znany od lat, ale dopiero niedawno, udowodniono naukowo jego zalety w sporcie – szczególnie w kulturystyce. Dowiedz się więcej, jakie działanie ma yohimbina i zobacz, dlaczego warto ją stosować.

Działanie yohimby, a dokładniej, pozyskiwanej z tej rośliny yohimbiny, nie jest tak oczywiste, jak innych suplementów na budowę mięśni. Yohimbina nie podwyższa poziomu testosteronu (jak uważano przez wiele lat), przez co wielu trenujących uważa, że nie jest on tak skuteczna, jak inne suplementy roślinne. Nie jest to prawdą, ponieważ ma ona dwa bardzo ważne działania – wspiera zdrowie seksualne, oraz wykazuje silne działanie na spalanie tłuszczu – to jeden z najlepszych spalaczy tłuszczu.

Yohimbina jest opisywana często jako środek, który pozwala pozbyć się tłuszczu, który nie reaguje na dietę i ćwiczenia. Wiele osób nie może pozbyć się tłuszczu niezależnie od tego, jak ciężko trenuje i na jakiej jest diecie. U mężczyzn ten tłuszcz pojawia się na brzuchu, a u kobiet, na pośladkach i udach. Z tego powodu, nie można traktować yohimbiny jedynie jako afrodyzjaku.

 

Yohimbina  a zdrowie seksualne

Przed zastosowaniem yohimbiny, warto skonsultować się z lekarzem. W USA większość legalnych dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością preparatów zwiększających libido zawiera johimbine. Słynna hiszpańska mucha w kroplach to także kora johimbiny (spanish fly).

Pierwsze preparaty z yohimbiną pojawiły się około 1960 roku, a w ich skład wchodził dodatkowo ester metylowy testosteronu. Preparaty tego typu można było stosować nie dłużej niż 2 – 3 tygodnie, ponieważ dawały wiele efektów ubocznych. Preparaty dostępne dzisiaj działają nieco inaczej i ich działanie uboczne jest słabsze. Badacze poddali badaniom suplementy z yohimbiną, które są stosowane dzisiaj, sprawdzając jej działanie na zaburzenia erekcji.

Doszli do wniosku, że efekty uboczne podczas krótkotrwałego stosowania tego preparatu, pojawiają się rzadko i szybko mijają. Zbyt duże dawki yohimbiny dają podobne efekty uboczne, jak kofeina – nerwowość, bezsenność, bóle serca i tachykardia, nadciśnienie.

Yohimbina to silny środek, dlatego nie należy jej przyjmować wtedy, gdy cierpimy na inne dolegliwość, szczególnie nadciśnienie i choroby serca. Nie należy także zwiększać dawek yohimbiny we własnym zakresie.

Roślina poprawia męskie libido i poprawia samopoczucie. Dzięki niej można osiągnąć także podobne efekty, jak podczas stosowania preparatów przedtreningowych – lepsze skupienie w czasie treningu i większą wydajność.

To preparat polecany szczególnie mężczyznom, natomiast u kobiet nie zaobserwowano zwiększenia libido i innych efektów na zdrowie seksualne.

 

Yohimbina kontra odchudzanie

Pierwsze badania na temat działania odchudzającego yohimbiny wskazują na to, że osoby przyjmujące ją w prawidłowych dawkach mogą schudnąć na diecie więcej, niż osoby, które jej nie przyjmują.

Badacze próbując odpowiedzieć na pytanie, czy yohimbina odchudza, doszli do interesujących wniosków. Zbadano 2 grupy kobiet, będących na diecie 1000 kalorii przez 3 tygodnie. Jednej grupie kobiet podawano dodatkowo yohimbinę, natomiast drugiej – placebo.

Zauważono, że w tej grupie kobiety schudły ponad 1 kilogram więcej niż w grupie placebo. Z tego powodu, może być to rozwiązanie dla osób, które nie są zadowolone z efektów swojej diety. Opisuje się jej działanie także jako środka na cellulitis, w połączeniu z tradycyjnie stosowaną w tym celu kofeiną.

 

Maksymalna dawka dzienna wg badań

Masa ciała (kg) x 0,2mg = dawka dzienna

Dla przykładu

60 kg x  0,2mg = 12 mg

90 kg x 0,2mg = 18 mg

 

itd

JOHIMBINA A PRAWO ŻYWNOŚCIOWE (update 2019-05)

W 2015 roku  johimbina jako nowa żywność w unii europejskiej została dopisana do ustawy na okres przejściowy-legisacyjny.

Przez kolejne lata niestety nikt nie udowodnił braku szkodliwości substancji i jej wpływu na organizm przez co w kwietniu 2019 substancja została wpisana jako zakazana w EU ze względu na brak dowodów , że substancja nie szkodzi zdrowiu.

Czyli mamy tutaj sytuację , gdzie :

 • nie udowodniono , że johimbina szkodzi zdrowiu
 • nie udowodniono , że johimbina nie szkodzi zdrowiu

Ustawodawca uznał więc substancję jako mogącą zaszkodzić zdrowiu…

Dokładne informacje znajdzie w ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2019/650 z dnia 24 kwietnia 2019 r. zmieniające załącznik III do rozporządzenia (WE) nr 1925/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do johimby lekarskiej (Pausinystalia yohimbe (K. Schum) Pierre ex Beille) . Rozporządzenie weszło w życie 15 maja 2019

 

 • Marcin
  3 marca 2018 o 13:02

  Na czczo 1 dzień na próbę 5mg ale później kawę podczas ćwiczeń ok ale już po zjedzeniu posiłki gorzej ból głowy i nie za dobrze się czuje mały ból
  Brzucha zobaczymy jak to będzie po posiłku johimbine

  Odpowiedz
  • Sejbul
   26 października 2019 o 15:32

   Yoha nie lubi węglowodanów co najmniej 5godz po zastosowaniu można wrzucić węglowodany

   Odpowiedz
   • Oskar Hejmowski
    1 listopada 2019 o 10:48

    Jeśli po wzięciu johimbiny podejmowana jest aktywność fizyczna to nie ma przeciwskazań, by używać ją nawet godzinę po posiłku, bo aktywność obniża poziom insuliny.

    Odpowiedz
 • Dawid
  11 kwietnia 2019 o 16:11

  Jak stosowac johimbine, jeśli śniadanie jem o 7.00 a trening mam o 8.00? Zalecane stosowanie to 3 h po posiłku i 30 min przed treningiem :/ W moim przypadku to się wyklucza.

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   13 kwietnia 2019 o 15:54

   Zastosowanie 30 min przed treningiem będzie jak najbardziej okej, bo trening spowoduje obniżenie poziomu insuliny, więc johimbina będzie działała bez problemu.

   Odpowiedz
 • Rafal
  22 kwietnia 2019 o 11:37

  Mocny środek. Trzeba zwiększać dawkę stopniowo

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   24 kwietnia 2019 o 10:31

   Dokładnie jak Pan pisze + obserwować reakcję organizmu :).

   Odpowiedz
 • Michael
  23 kwietnia 2019 o 14:13

  Witam. Czy mogę kupić to żonie, która karmi piersią? Ma otyłość brzuszną, z którą walczy od porodu, dieta plus siłownia 3 x w tygodniu. Dziecko ma już rok, więc w dzień karmione sporadycznie.
  Ps. Tylko proszę nie pisać o odstawieniu dziecka, bo to nie wchodzi w grę. Jeżeli nie może przyjmować, ok.

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   24 kwietnia 2019 o 10:30

   Raczej nie będzie to dobrym pomysłem, ponieważ nie dysponujemy żadnymi badaniami jak johimbina wpływa na kobiety w ciąży/karmiące piersią. Dlatego też jak napisałem na początku – nie ryzykowałbym :).

   Odpowiedz
  • Alicja
   14 maja 2019 o 17:35

   odradzam!

   Odpowiedz
   • Oskar Hejmowski
    15 maja 2019 o 09:33

    Również jestem tego zdania :).

    Odpowiedz
 • Dominika
  3 maja 2019 o 09:59

  Witam
  Czy przy wadze 60kg i wzroscie 166 moge suplementowac 6mg?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   4 maja 2019 o 13:55

   Dawkę, którą oficjalnie się zaleca to 0,2 mg / kg masy ciała.

   Odpowiedz
   • Ali
    13 sierpnia 2019 o 15:36

    Czy jeśli będę przy wadze 70 kg spożywala 2 razy po jednej (10mg), to schludne? Czy ta dawka pozwoli mi pozbyć się zbędnych kg? Codziennie pływam.

    Odpowiedz
    • Oskar Hejmowski
     10 września 2019 o 10:13

     Podstawowym elementem redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej jest deficyt energetyczny. Wtedy można mówić o dodatkach.

     Odpowiedz
     • Sokół
      18 czerwca 2024 o 11:48

      Przy nadciśnieniu tentniczym raczej nie ryzykować czy jak jest ustabilizowane lekami to yohimbine można brać

     • Oskar (Hejmoś) Hejmowski
      19 czerwca 2024 o 12:34

      Kwestia reakcji organizmu, tutaj już decyzja z lekarzem prowadzącym / na własne ryzyko obserwując organizm.

    • Adam
     5 września 2020 o 04:42

     Przekraczasz maksymalną dawkę dzienną !
     0,2mg na 1kg masy ciała to max.
     Nie idź tą drogą.

     Odpowiedz
 • Maciej
  11 maja 2019 o 12:10

  Cześć. Jeśli moja dobowa dawka to 15 mg, zaś trening mam o godz. 18, to optymalnie będzie brać: 5mg na czczo i 10 mg przed treningiem, czy całą dawkę przed treningiem albo rano?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   13 maja 2019 o 10:15

   To już kwestia tolerancji. Na pewno warto zacząć od mniejszych dawek i sprawdzić reakcję organizmu, a następnie zwiększać do polecanej. W tym przypadku, jeżeli tak odpowiada to śmiało, nie będzie różnić.

   Odpowiedz
 • Mariusz
  14 maja 2019 o 12:00

  Jak to jest z łączeniem kofeiny z johą? Johimbina powinna być stosowana z dala od węglowodanów, żeby nie powodować wyrzutów insuliny. Podczas gdy wyczytałem, że kofeina powoduje wyrzut insuliny, więc tak jakby to środki stosowane razem się wykluczają.

  Odpowiedz
  • Redakcja
   12 czerwca 2019 o 09:39

   Kofeina nie powoduje takiego efektu.

   Odpowiedz
 • Tomek
  29 maja 2019 o 22:18

  Jesli zaczynam „wspolprace” z tym srodkiem (wczesniej stosowalem inne spalacze to czy przy wadze 110kg moge spokojnie zaczac od 10mg rano okolo 2h przed posilkiem ?

  Odpowiedz
  • Redakcja
   12 czerwca 2019 o 09:41

   Zawsze warto zacząć od najmniejszej dawki i zobaczyć reakcje organizmu. Wtedy zwiększać do docelowej 0,2 mg / kg m.c. – oczywiście o ile nie będzie żadnych przeciwskazań.

   Odpowiedz
 • Lea
  16 czerwca 2019 o 09:50

  Jak dobrze, ze jeszcze zdążyłam u Was kupić. Niedobrze bo widzę, ze działa na mnie już 5mg…

  Odpowiedz
 • Wojtek
  27 czerwca 2019 o 22:58

  Można przy lekkim nadciśnieniu?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   15 lipca 2019 o 19:48

   Raczej bym unikał, ze względu na możliwość jeszcze zwiększenia tętna, które u Pana jest już wyższe

   Odpowiedz
   • Johaforever
    28 września 2019 o 22:56

    Cisnienie i tetno to dwie różne rzeczy

    Odpowiedz
    • Oskar Hejmowski
     1 listopada 2019 o 10:47

     Tak, prawda – mój błąd.

     Odpowiedz
 • Monika
  19 lipca 2019 o 07:18

  A czy obniża ona działanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   12 sierpnia 2019 o 17:37

   Nie jest znany mi taki skutek, ale należy skonsultować z lekarzem.

   Odpowiedz
 • Przemek
  31 lipca 2019 o 16:15

  Hej – noszę się z zamiarem rozpoczęcia suplementacji tym środkiem. Jestem obecnie na trzecim miesiącu redukcji i mam 10% tkanki tłuszczowej. chciałbym się jednak Was zapytać gdzie ją kupić najlepiej? na internecie jest tego pełno i czy jeśli na przykład kupię na internecie to czy mogę być pewny podanego składu czy lepiej szukać tego w innych źródłach?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   12 sierpnia 2019 o 17:34

   Osobiście polecam z apollo’s hegemony – odpowiednie dawki i super jakość

   Odpowiedz
 • Syla
  8 sierpnia 2019 o 17:29

  A co jeśli ważę 52 kilo i rano na czczo 15 mg nie zadziałało? Mogę dorzucić przed wieczornym treningiem np. kolejne 10?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   10 września 2019 o 10:14

   To, że nie odczuwamy stricte pobudzenia, nie oznacza, że produkt nie działa.

   Odpowiedz
  • Adam
   5 września 2020 o 04:56

   Maksymalna bezpieczna dawka dzienna to 0,2mg na 1kg masy ciała, więc dla Ciebie 10mg na dobę to max.

   Odpowiedz
 • Artur
  9 sierpnia 2019 o 09:14

  Witam,
  Czy może to stosować moja żona ,która problemy z tarczyca i bierze lek eutyroks ?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   12 sierpnia 2019 o 17:33

   Należy skonsultować z lekarzem

   Odpowiedz
 • Emilia
  21 sierpnia 2019 o 11:58

  Od 7 dni biorę Johimbina , mąż mnie namówił gdzie ja raczej boję się brać takie środki bo nawet po wypiciu przedtreningówki źle sie czuje , ale ok namówił, biore juz 7 dni zero objawów, zwiekszyłam dawkę , gdzie mój mąż bierze razem ze mną u niego bóle i zawroty głowy , przestał brać bo źle sie czuje po nich , hmm

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   10 września 2019 o 10:17

   Może być tak, że jego organizm źle toleruje johimbine. Być może stosuje za wysokie dawki, a powinien mniejsze, lub powinien zerzygnować całkowicie z jej stosowania

   Odpowiedz
 • Marek
  29 sierpnia 2019 o 07:57

  Kupiłem Yohimbine HCL z renomowanej strony na necie, tymczasem wszyscy mówią że powinna być gorzka w smaku niestety moja po rozcieciu kapsułki jest słodko kwaśna czy to normalne???

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   10 września 2019 o 10:09

   HCL – Kwas = kwaśna

   Odpowiedz
 • Marcin
  29 sierpnia 2019 o 08:29

  witam,
  Proszę o informacje jak długo można stosować johimbe i czy po kuracji mogą wystąpić jakieś efekty (typu jojo itp.)
  pozdrawiam
  M

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   10 września 2019 o 10:08

   Johimbinę stosuje się zazwyczaj okresowo 4 tyg suplementacji 2 tyg przerwy (okres redukcji), jojo występuje tylko od tego, że wracamy do strych nawyków i jemy zbyt dużo w porównaniu do zapotrzebowania.

   Odpowiedz
 • Marta
  14 października 2019 o 20:18

  Wzięłam dziś pierwszy raz.
  1 tabletka -hardcore, serce waliło, kilka dziwnych faz pokolei, po 4 h się uspokoiło i zaczęło działać tak jak powinno. Zdecydowanie jutro mniejsza dawka ?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   14 listopada 2019 o 09:52

   no to zdecydowanie była za duża dawka jak na 1 raz

   Odpowiedz
  • Anita
   4 marca 2021 o 11:07

   Witam. Ja też źle przeszłam pierwszy kontakt z tym produktem. Myślałam że zejdę z tego świata. Ale wzięłam za dużą dawkę. Przyznaję! Nawet nie byłam w stanie wykonać normalnego treningu. Tak mną trzepało. Wiec radzę ostrożnie, jak zalecają! Srodek jest dobry to na pewno;)

   Odpowiedz
 • kamil
  7 listopada 2019 o 14:39

  Czy ozywając johy tylko w celach polepszenia libido ma tutaj przeciwwskazanie zażywania jej na czczo?
  Czy tyczy sie to tylko podczas używania jej jako spalacza?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   3 stycznia 2020 o 10:14

   Nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie „tak”, ponieważ należy mieć na uwadze czy dobrze się czujemy, czy występują efekty uboczne.

   Odpowiedz
 • Gabriel
  1 grudnia 2019 o 17:49

  Kiedy mam brać johimbinę jeśli wstaje o 6 trening robię około 14 a pierwszy posiłek jem o 16.? I czy 5mg na pierwszy raz to odpowiednia porcja.

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   5 grudnia 2019 o 08:28

   Johimbina osiąga swoje maksymalne stężenie po około 1 godziny 🙂

   Odpowiedz
 • leon
  3 stycznia 2020 o 16:59

  Czy stosuje sie ja tylko w dni treningow?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   11 marca 2020 o 08:39

   W nietreningowe także, po prostu na czczo i trochę odłożone śniadanie lub miedzy danymi posiłkami.

   Odpowiedz
 • Darek
  3 lutego 2020 o 15:07

  Uszanowanie, mam ten problem że po zażyciu 5mg trzęsa mi sie rece i mam żimne poty. Czy mozna jakoś temu zaradzić?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   18 lutego 2020 o 09:12

   Mniejsze dawki 🙂

   Odpowiedz
 • Natka
  11 lutego 2020 o 20:24

  Witam,

  Jestem 2gi miesiąc na redukcji i mój organizm na nią nie regauje (badania mam w normie i deficyt kal jest) ćwiczę interwały rano 4-5 razy w tyg (około 20-30 min) .
  162 cm/ 67kg/ 30 lat
  Trochę jestem już sfrustrowana i myślę, czy tego nie spróbować, jednak boję się, że jeśli zastosuję to już teraz to pod koniec redu nie będę miała żadnych dodatkowych bodźców.
  Trzymam IF 14:10, makro 35W 30B 35T 1700kcal
  Panie Oskarze, może jakaś rada w sprawie Johimbiny :)? Poproszę

  Natka

  Odpowiedz
 • Paweł
  20 lutego 2020 o 20:01

  Moja dziewczyna jak weźmie 5g na trening to jak przychodzimy do domu rzuca się na z ogniem w oczach i lecą fajerwerki ;0000 Libito takie potężne że nie wiem czego się po niej spodziewać ;DDDD

  Odpowiedz
 • Olin
  29 lutego 2020 o 23:07

  Witam ile można stosować Johimbine ?
  Biore już 4 tyg , jestem na redukcji .

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   11 marca 2020 o 08:49

   Zaleca się do 8 tygodni maksymalnie i wtedy z 2 tygodniowa przerwa

   Odpowiedz
 • Didi
  6 marca 2020 o 21:39

  Ile powinnam zastosować johy przy 110kg gdzie trening o 8rano

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   11 marca 2020 o 08:51

   Zalecana dawka 0,2 mg / kg masy ciała

   Odpowiedz
 • Seba
  7 marca 2020 o 09:53

  Witam mam pytanie. Jezeli wstaje rano o 4 i pierwszy posilek jem do 30minut po przebudzeniu a trening jest wieczorem czy jest jakies przeciwskazanie by brac 5mg przed sniadaniem i 5przed treningiem. Oraz czy dawkowanie jest takie samo w dni nie treningowe

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   11 marca 2020 o 08:51

   nie będzie z tym problemu. W dni nietreningowe można dawkować tak samo.

   Odpowiedz
 • Karolina
  14 kwietnia 2020 o 15:27

  Czy mogę brać johe jeśli stosuje MSM i biorę witaminy?
  Jeśli z MSM nie to czy polecisz cos innego na stany zapalne stawów kolanowych ?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   30 lipca 2020 o 09:53

   Nie ma problemu z łączeniem owych substancji 🙂

   Odpowiedz
 • Robert
  28 kwietnia 2020 o 06:58

  Witam.
  Przymierzam się do zakupu johambiny ale niestety nie wiem która wybrać w sieci tego sporo A nie chce kupić byle czego
  Pomożecie?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   29 kwietnia 2020 o 09:23

   Forma HCL, przede wszystkim.

   Odpowiedz
 • Bartek
  1 maja 2020 o 20:50

  Witam, czy środek HCL jest tym samym co stara Yoha w proszku? Czy pseudo środek stosowany w odżywkach tylko marketingowo? Druga rzecz problem z dawkowaniem, 65kg masy ciala. Maksymalna dawka 13 mg, a kapsulki sa po 5 mg. Dwie czy trzy?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   30 lipca 2020 o 09:57

   Jeśli masz yohe hcl w proszku to to samo, tylko nie kapsułkowane, jednakże jeśli jest to kora to uważałbym, bo potrafi wywołać ogromne efekty uboczne.

   Odpowiedz
   • Adrian
    9 sierpnia 2020 o 07:21

    Cześć,

    Oskar możesz przybliżyć co miałeś na myśli pisząc efekty uboczne przy Yohimbine HCL?

    Odpowiedz
    • Oskar Hejmowski
     10 grudnia 2020 o 17:10

     u niektórych mogą pojawić się kołatania serca, czy niepokój, dlatego dawkę dostosowujemy indywidualnie

     Odpowiedz
 • Piotr
  24 czerwca 2020 o 16:57

  Cześć.
  Przymierzam się do kupna, pozostaje jedynie miejsce zakupu. Jakiś czas temu w tej sekcji komentarzy Oskar Hejmowski polecił Apollo’s Hegemony. W innych miejscach słyszałem o tej marce mniej pochlebne opinie, przy czym po przeczytaniu pewnej ilości stron i komentarzy słyszałem sporo złego na temat prawdopodobnie każdej marki z branży :p W każdym razie, jakiego producenta polecacie, oraz czy na coś należy szczególnie uważać podczas kupna?
  Z góry dzięki

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   10 grudnia 2020 o 17:07

   Piotr – gdyby Apollos był marką krzak to by nie wrzucał badań suplementów w niezależnych labach 🙂

   Odpowiedz
 • Wojtek
  11 lipca 2020 o 23:48

  Witam. Czy na początek redukcji (180cm 95kg) jest sens stosowania yohy?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   30 lipca 2020 o 10:05

   Raczej celowałbym pod koniec 🙂

   Odpowiedz
 • Krystian
  31 lipca 2020 o 13:47

  przy 100kg wagi ile produktu stosować mowa o apollos hegemony , nie potrzebuje czuc nie wiadomo jakiego pobudzenia , chce stricte leczniczo

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   10 grudnia 2020 o 17:09

   0,1-0,2 mg na kg masy ciała

   Odpowiedz
 • Sako
  3 września 2020 o 15:50

  Witam. To jak w końcu z tym łączeniem johimbiny z kofeiną? Gdzieś czytałem, że dobrze współgrają. Mam plan, aby brać johimbinę na czczo, a po jakichś 20 minutach trzasnąć kawkę. To dobry plan? 🤔 z góry dzięki za odp

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   10 grudnia 2020 o 17:12

   Jeśli dobrze reagujesz na johimbinę to kawa/kofeina może wspomóc efekty jej działania

   Odpowiedz
 • Bartosz
  22 września 2020 o 08:16

  Stosuje yohimbine od haya labs Hcl przy wadze 100 kg zażywam rano naczczo 10 mg a po 2-2,5h spożywam sporo węglowodanów w postaci owsianki z owocami czy ta przerwa jest wystarczająca czy raczej powiniennem robić większe przerwy? Jem średnio co 5 h wiec staram się równo między posiłkami, i czy można ją stosować i ma sens branie przed snem ??

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   10 grudnia 2020 o 17:19

   taka przewa jest wystarczająca 🙂

   Odpowiedz
 • Emik
  22 stycznia 2021 o 23:07

  Jak się ma suplementacja johimbiny przy diecie ketogenicznej? Johimbina nie lubi węglowodanów więc przy diecie węglowodanowej nie powinno się suplementowac około posiłkowo, ale przy diecie ketogenicznej chyba to nie robi różnicy prawda?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   17 sierpnia 2021 o 11:14

   Można normalnie stosować 🙂

   Odpowiedz
 • Krzychu
  22 lutego 2021 o 09:59

  Witam. Czy mozna stosowac przy keto?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   17 sierpnia 2021 o 11:13

   Można

   Odpowiedz
 • Kamil
  5 listopada 2021 o 14:36

  Czy jest na rynku jakiś inny równie dobry spalacz jak Johimbina? Godny polecenia?

  Drugie pytanie jeśli chodzi o johimbine to z jakiej stronki lub firmy wybrać ?

  Odpowiedz
  • Oskar Hejmowski
   21 czerwca 2022 o 11:42

   pro-peptydy.pl Kod: oskar rabatuje

   Odpowiedz
 • Magda2324
  4 sierpnia 2022 o 09:13

  Witam, biorę rano na czczo yohimbine i Cardarine, proszę powiedzcie po jakim czasie można zjeść śniadanie ?

  Odpowiedz
  • Oskar (Hejmoś) Hejmowski
   23 stycznia 2023 o 12:16

   Zazwyczaj poleca się odczekać około 45-60 min

   Odpowiedz
 • Małgorzata
  13 stycznia 2023 o 09:18

  Bardzo proszę o poradę. Ważę 55 kg i wyliczyłam 11 mg yoh. Na dzień. Pierwszą tabletkę 5 mg biorę rano na czczo z kawą. Po 15 min jem małą ilość owsianki. Czy ta przerwa jest wystarczająca? Dodam że działanie suplementu mocno odczuwam i nie wiem czy zażywać drugą dawkę w ciągu dnia? Czy te 5 na razie wystarczy?

  Odpowiedz
  • Oskar (Hejmoś) Hejmowski
   28 kwietnia 2023 o 15:21

   Nie, zdecydowanie jest to za krotka przerwa.

   Odpowiedz
 • Ilona
  6 marca 2023 o 07:07

  Hej . Mam pytanie ma ktoś doświadczenie i mógłby powiedzieć która Yohimbine będzie lepsza Palmas 10mg czy od Haya Labs 10mg? I jak najlepiej stosować bo mam jak kolega u góry , mały odstęp pomiędzy jedzeniem ( przeważnie białkowe omlety ) a treningiem . Zjeść ją na czczo przed jedzeniem ? A czy druga przed treningiem to ma jakiś sens ? Będę bardzo wdzięczna za rady 🙂🙂🙂

  Odpowiedz
 • Ilona
  6 marca 2023 o 07:10

  Chyba że ktoś może polecić jeszcze jakaś inna dobra i sprawdzona 🙂

  Odpowiedz
 • Klaudia
  31 marca 2023 o 09:39

  Wiadomo coś dlaczego AH nie ma już yohy w ofercie? Mam jedno opakowanie co prawda po terminie i zastanawiam się czy brać, czy coś z nią nie tak?

  Odpowiedz
  • Oskar (Hejmoś) Hejmowski
   28 kwietnia 2023 o 15:14

   Dostała bana w UE

   Odpowiedz
 • Ela
  17 kwietnia 2023 o 00:14

  Waze 50 kg wzrost 164cm. Jak stosować spalacz? Wstaje rano i odrazu trening po treningu śniadanie i są to przeważnie kanapki. To kiedy brać? Czy to ma sens?

  Odpowiedz
 • Maciej
  3 maja 2023 o 12:24

  Może ktoś polecić sprawdzoną Johe ale 5mg ? Nigdzie nie mogę znaleźć niczego sensownego w tej gramaturze

  Odpowiedz
 • Krzysiek
  8 maja 2023 o 06:56

  można stosować z przedtreningówka w proporcjach beta alanina 5g/cytrulina 5g/kreatyna 5k + kofeina 200mg?

  Odpowiedz
  • Oskar (Hejmoś) Hejmowski
   18 maja 2023 o 16:25

   Kwestia czy z kofeiną nie będziesz przestymulowany

   Odpowiedz
 • Dawid
  12 czerwca 2023 o 22:49

  Witam serdecznie!
  Widzę, że Pan również odpisuje dlatego chętnie zapytam Pana co Pan mi podpowie co do brania tego suplementu 🙂

  Jestem obecnie na redukcji i mój plan dnia treningowego wygląda tak, że wstaje rano o 4:50 robię sobie na czczo rowerek stacjonarny 30min > jem śniadanie owsianka z jabłkiem i orzechami + białko i idę na siłownię.
  Czy w takim przypadku jeśli wezmę Yohimbine 30min/60min przed rowerkiem tzn wstanę o 4tej zjem tablety pójdę spać i o tej 4:50 zrobię cardio to będzie git czy uważa Pan, że można to lepiej rozwiązać? Będę wdzięczny za pomoc kogoś doświadczonego 🙂 Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Oskar (Hejmoś) Hejmowski
   28 czerwca 2023 o 11:59

   Nic nie jest ważniejsze, niż zadbany sen oraz jego odpowiednia ilość, a wstawanie by wziąć johimbinę – zaburzy go. Lepiej wziąć już wtedy przed treningiem siłowym

   Odpowiedz
 • Anna
  25 lipca 2023 o 16:37

  Witam, jak długo można suplementować johimbine?

  Odpowiedz
 • Romeusz
  6 września 2023 o 07:28

  Siema, kupiłem Yohe HCL w tabletkach – 5mg, ważę 120kg i planuje docelowo zjechać do 90kg.
  Wstępny plan 1-2 miesięczny to treningi FBW 3/4x w tygodniu + cardio, w dni nie treningowe, tylko cardio. Wstaje o 4, jadę na trening, potem praca na 8 do 16, czy jak wrzucę 1x pigułe 5mg przed wejściem na siłkę, będzie dobrze? Planuje robić tryb 2t – yoha, 2t – bez yohy, pozdro.

  Odpowiedz
 • Rafal
  15 września 2023 o 12:04

  Witam. Stosuje yohibine już tydzień pierwsze 2 dni była bomba nie wiedziałem co z sobą mam zrobić a teraz na luzie wrzucam 10mg i jic się nieje może trochę mni3j jestem zmęczony a treningi tobie ponad godzinne + 20min kardio. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Kasia
  5 grudnia 2023 o 10:07

  Znalazłam starą yohimbine, zamknięta szczelnie jakoś 5-letnią. Czy nadal będzie dobra? Czy straci swoje właściwości?

  Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*