Problemy ze snem - wiemy skąd je masz - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Problemy ze snem – wiemy skąd je masz

Sen – jednak z najbardziej podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka. Problemem pozostaje moment, w którym wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują nam, że przed nami kolejna nieprzespana noc. Stres w pracy, problemy w życiu prywatnym, brak sposobu na rozluźnienie i odprężenie – to tylko nieliczne powody, dla których każdego ranka, większość z nas budzi się niewyspana. 

Zastanawiasz się dlaczego wciąż masz problemy ze snem? W zasadzie zadbałeś już o każdy aspekt, o którym tak często się mówi, ale wciąż masz duży problem z zasypianiem i znalezieniem sposobu na równowagę? Jeśli tak to doskonale się składa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na łamach którego dowiesz się wszystkich niezbędnych kwestii. Jesteśmy przekonani, że od teraz Twój sen i regeneracją wejdą na wyższy poziom. 

Stres w pracy

Stres związany z pracą to duży problem. Mało kto potrafi po wyjściu do domu przeprogramować swoje myślenie i zostawić obowiązki na swoim miejscu. Większość z nas, jeśli nie dokończy jakiegoś projektu lub na pewnym etapie napotkała trudności, wciąż nie przestanie o nich myśleć. Mija kolejna godzina, a nasz poziom stresu w dalszym ciągu nie został zredukowany. Przez to właśnie kładziemy się spać zbyt późno, nasz sen jest płytki, a pierwszą myślą po wstaniu z łóżka pozostaje bieg w stronę czajnika z kawą. W takiej sytuacji po prostu nie może być inaczej. Dopóki nie zmienimy swojego podejścia albo stanowiska w pracy nie zaznamy spokoju. Pogodzenie się z tym, że nie jesteś zawsze i na każdej płaszczyźnie swojego życia perfekcyjny to paradoksalnie jeden z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej właściwych sposobów na łagodzenie codziennego poziomu stresu. 

Ashwagandha – silny adaptogen na stres

Życie prywatne 

Twoje życie prywatne odgrywa potężną rolę w aspekcie codziennego samopoczucia i poziomu energii. Jeśli jesteś zadowolony z tego elementu to z pewnością znacznie lepiej nie tylko wykonasz swoje codzienne obowiązki, ale również odpoczniesz. Jeśli chcesz poukładać swoje życie i zwiększyć swoją produktywność to znalezienie złotego środka w swoim życiu prywatnym jest kluczowe. 

Warto pielęgnować relacje, które są dla Ciebie ważne. To szalenie istotny aspekt, bez którego trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek życie towarzyskie. Aby zaradzić samotności musisz dbać o relacje, jakie do tej pory udało Ci się stworzyć. W ten sposób znacznie łatwiej będzie pokonywać codzienne trudności i znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Jeśli kłótnia pomiędzy dwojgiem bliskich sobie osób trwa od dłuższego czasu, nic dziwnego, że trudno Ci zasnąć spokojnie. Unikaj takich sytuacji i staraj się zaradzać każdemu konfliktowi. 

Różeniec górski – usprawnij pracę układu nerwowego

Wieczne planowanie dnia 

Choć planowanie to bardzo dobre rozwiązanie może okazać się, że jesteśmy w stanie również i z nim przesadzić. Codzienne poszukiwanie sposobu na szybsze działanie, ustalanie w każdej wolnej chwili tego, co zrobimy jutro nie wróży niczego dobrego. Zamiast obawiać się, że nie zdążymy wykonać wszystkiego, co mamy zaplanowane w danym tygodniu lepiej po prostu odpocząć. Rozgraniczenie życia prywatnego od zawodowego jest bardzo ważnym aspektem, na który każdy z nas powinien zwrócić swoją szczególną uwagę. To właśnie dzięki temu nie musimy obawiać się, że nasze założenia okażą się niemożliwe do spełnienia ze względu na zbyt wysoki poziom zmęczenia. Jeśli chcesz osiągać każdy aspekt, który wcześniej został przez Ciebie zaplanowane powinieneś umiejętnie podchodzić do całego tematu. W ten sposób, niemożliwością pozostaje znalezienie przeszkody na swojej drodze w postaci niewystarczającej ilości energii i chęci do działania. 

Planowanie pozostaw jako dodatek do swojego życia, który również dobrze zaplanuj. Jeśli uważasz, że nie dasz rady zasnąć bez dokładnego ogarnięcia tego, co zrobisz jutro – wybierz moment, w którym zaplanujesz swój następny dzień. 

EPA i DHA dla zdrowia układu nerwowego

Czas na odpoczynek 

Postanów, że zrobisz wszystko co w Twojej mocy, aby znaleźć czas i miejsce na odpoczynek. Bez tego trudno o rozwiązanie jakiekolwiek kwestii z zakresu snu i dobrej regeneracji. Wyreguluj swój rytm dnia i nocy. Jest moment w którym należy pracować, ale nie może on ciągnąć się w nieskończoność. Nawet jeśli bardzo lubisz swoją pracę i jesteś jej oddany musisz znaleźć czas na relaks i robienie czegoś zupełnie innego. 

Poświęć na odpoczynek mniej więcej tyle samo czasu, ile zajmuje Ci wykonywanie niezbędnych czynności. Jesteś w pracy 8 godzin? Wszyscy eksperci zalecają Ci spać około 8-7 h? Teraz już wiesz dlaczego. Nasz mózg nie funkcjonuje perfekcyjnie, kiedy jest zmęczony. Wtedy bardzo trudno wykrzesać z siebie cały swój potencjał. Zamiast obawiać się o to, że nie znajdziesz sposobu na rozwiązanie dotychczasowych problemów po prostu naucz się je rozwiązywać w pełni sił. 

Masz problemy z koncentracją i pamięcią? Po raz kolejny otrzymałeś uwagi do szefa w związku z wykonywaniem zadaniem i jego jakością? Jeśli brakuje Ci snu to nie stworzysz niczego dobrego. Przekonało się o tym już wiele osób, które ze względu na brak chęci zmiany tego stanu rzeczy marnują swój potencjał i wciąż nie są w miejscu, w którym chciałyby być. 

Trening o późnej porze

Najlepszej pory na trening po prostu nie ma. Jeśli jednak, zamierzasz kłaść się spać w granicy 22-23 to lepszym rozwiązaniem będzie trening przed pracą, aniżeli ćwiczenia fizyczne i dodatkowe zaangażowanie swojego organizmu wieczorem. Z treningiem bardzo często wiąże się przecież dodatkowa dawka kofeiny, a wypicie kawy o późnej porze nie wróży Ci przespanej nocy. Znacznie lepszym pomysłem, który dodatkowo doda Ci energii na cały dzień będzie trening jeszcze przed pracą lub szkołą. W ten sposób, unikniesz problemów z zasypianiem właśnie ze względu na ten aspekt. 

Kolacja – kiedy jest najlepsza pora? 

Postaraj się nie kłaść spać w momencie w którym jesteś bardzo głodny lub bardzo najedzony. Zarówno pusty, jak i pełny do granic możliwości żołądek nie będzie sprzymierzeńcem w szybkim zaśnięciu. Zjedz posiłek około godziny/dwóch przed zaśnięciem. Twój układ pokarmowy w trakcie spania powinien mieć czas na regenerację. Jeśli zapewnisz mu ogromną porcję jedzenia, to podczas kolejnego poranka na pewno nie będzie w pełni gotowy na kolejne wyzwania. 

Miejsce spania

Miejsce spania stanowi jeden z najważniejszych aspektów, który mimo tego, że wciąż jest na celowniku wielu osób nie może cieszyć się taką popularnością wśród osób, które mają problemy ze spaniem. Jeśli chcesz zasnąć to musisz zadbać o kilka szalenie istotnych aspektów. Przede wszystkim kluczowe jest odpowiednie przewietrzenie pokoju. W ten sposób zmniejszysz problematyczne zasypianie. W pokoju nie może być ani za zimno, ani za ciepło, ale odpowiednia ilość świeżego tlenu jest zawsze na plus. Oprócz tego, najlepiej jeśli w miejscu spania panowała ciemność. Nie możesz tego sobie zapewnić? Zastosuj opaskę na oczy za kilkanaście złotych. 

Trzeci aspekt to wygoda. To Ty wybierasz miejsce swojego spania i elementy, które będą Ci towarzyszyć w trakcie nocy. Zdecyduj się na luźną piżamę, która nie będzie powodowała ucisku dla Twojego ciała, wybierz odpowiednią pościel i materac. Nie zapomnij o dobrej poduszce, która nie spowoduje problemów z kręgosłupem i bólów pleców niewiadomego pochodzenia następnego dnia. 

Kompleks witamin B

Ograniczenie światła niebieskiego 

Pisanie po nocy ze znajomymi to jeden z aspektów, który z pewnością nie pomoże Ci w zasypianiu. Podobnie jest z patrzeniem w telewizor, pisaniem, czytaniem artykułów i graniem w gry. Zamiast tego, ogranicz do minimum 30 minut przed snem swoje kontakty z urządzeniami elektrycznymi. Pożegnaj się ze wszystkimi, życz im dobranoc, ustaw budzik na następny dzień i oddaj się lekturze ciekawej książki lub porozmawiaj z kimś bliskim. W ten sposób znacznie szybciej poukładasz swoje myśli i przerzucisz się na tryb odpoczynku i regeneracji. 

Joga

Jeśli masz problem ze swoimi myślami i emocjami to dobrym sposobem pozostaje rozpoczęcie ćwiczeń oddechowych. Być może na pierwszy rzut oka jest to dla Ciebie śmieszna propozycja, jednak jak się okazuje, może ona wnieść w Twoje życie znacznie więcej. Odpoczynek to nie tylko sen, jeśli wciąż w Twoje głowie pojawiają się jakiekolwiek negatywne kwestie to spotkasz się z wieloma trudnościami. Zadbaj o odpowiednią regenerację nie tylko w swojej sypialni, ale również w trakcie dnia. 

Dużo obowiązków? Wspomóż się!

Jak brak snu wpływa na naszą codzienność? 

Brak snu to bardzo niebezpieczna sprawa dla naszego organizmu i zdrowia psychicznego. Najnowsze badania pokazują, że jeśli w trakcie jednej nocy nie wyspałeś się w odpowiedni sposób to Twoje ciało potrzebuje nawet 4 dób do powrotu do równowagi i “odespania” tej nocy. To prosty przykład, który obrazuje, jak ważny jest sen i odpoczynek w naszym życiu. 

Bez niego z pewnością trudno o koncentrację, dobrą pamięć i wzorowe samopoczucie. Twój poziom energii również drastycznie zacznie spadać jeśli każdego dnia natkniesz się na ogromne problemy z zasypianiem. Brak progresu na treningu i chęci do wykonywania jakichkolwiek aktywności to jeden ze skutków braku snu i odpowiedniej ilości odpoczynku w trakcie dobry. 

Żaden aspekt Twojego życia nie jest tak ważny jak Twoje zdrowie. Aby o nie zadbać, nie wystarczy zwracać uwagę na to, co jesz i w jakich ilościach spożywasz dane pożywienie. Dodatkowy trening lub wyjście z przyjaciółmi to nie wszystko, co może poprawić Twój stan zdrowia i samopoczucia. Zamiast poszukiwać niezwykłych i magicznych metod na zmianę swojego życia poświęć więcej czasu na sen i regenerację. Już po pierwszych tygodniach wysypiania się zobaczysz ogromną różnicę w tym, jak się czujesz. Możesz zapytać swoich najbliższych, czy Twoje samopoczucie i nastawienie do nich się zmieniło. Sen gwarantuje Ci znacznie lepszą pracę mózgu i koncentrację. Możesz skupić się na tym, co kochasz i dać z siebie jeszcze więcej. Wystarczy, że po prostu zregenerujesz swoje siły. Nikt nie jest ze stali. Potrzebujesz odpoczynku bez względu na to, jak bardzo się przed nim bronisz. 

 

Racjonalne podejścia do żywienia, suplementacji i aktywności fizycznej. Pasja połączona z potrzebą ciągłego poszukiwania nowych informacji.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*