Hupercyna - pamięć, skupienie, motywacja - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Hupercyna – pamięć, skupienie, motywacja

 

CZYM JEST HUPERCYNA-A?

Hupercyna-A to związek wyekstrahowany z chińskiego widłaka goździstego. Jest to roślina, której działanie zostało odkryte już dawno temu w tradycyjnej medycynie chińskiej i używano jej do zbijania gorączki, polepszenia krążenia krwi czy łagodzenia obrzęków. Co ciekawe w tym właśnie kraju substancja ta ma nawet status leku. Hupercyna może być pozyskiwana  zarówno ze źródła roślinnego jak i syntetycznie wytworzona a według badań różnica w działaniu obu form jest znikoma.

Jest związkiem całkowicie bezpiecznym pod względem toksyczności co pokazały badania zarówno na zwierzętach jak i na ludziach. Co ciekawe głośnym echem odbiły się wstępne badania jakoby związek ten mógł być w przyszłości używany w walce z Alzheimerem.

 

 Najlepsza HUPERCYNA na rynku  APOLLOS HEGEMONY- POLECAMY

 

DZIAŁANIE

Możemy śmiało powiedzieć, że związek ten wykazuje  przede wszystkim działanie nootropowe – prokognitywne czyli

  • poprawiające kojarzenie faktów
  • poprawiające pamięć 
  • zwiększające motywację do działania
  • zwiększające skupienie
  • umożliwiające szybsze uczenie się

W obecnym świecie nauki hupercyna znana jest przede wszystkim jako inhibitor acetylocholinoesterazy  czyli mówiąc jaśniej związek powstrzymujący enzym rozkładający acetylocholinę często określaną jako ,,transmiter nauki”. Skoro hupercyna hamuje enzym ,,niszczący” acetylocholinę to logicznie w naszym organizmie zostaje jej więcej co może przynieść nam niemałe benefity.

Acetylocholina, której ilość jest zwiększana przez hupercyne w naszym organizmie to jeden z najważniejszych neuroprzekaźników odpowiadający za efektywne uczenie się( poprawiając pamięć krótko i długotrwałą) czy kontrolę skurczów naszych mięśni. To właśnie on odpowiada za optymalne funkcjonowanie poznawcze (a także pożądaną w obecnych czasach motywację).

Warto wiedzieć, że hupercyna będzie idealnym suplementem do zastosowania (przedtreningowego) dla osób mających styczność ze sportami siłowymi nie tylko pod kątem działania nootropowego. Wpływa ona bowiem na aktywację receptorów nikotynowych zwiększając tym samym siłę skurczu mięśni. A dzięki temu, że ma zdolność do przekraczania bariery krew-mózg jest jednym z najlepszych środków z tak plejotropowym działaniem.

Neuroprotekcja czyli ochrona naszego układu nerwowego wydaje się być kolejnym wartym uwagi benefitem stosowania tego suplementu. Hupercyna  działa przeciwzapalne (przeciwdziała uszkodzeniom mózgu wywołanym infekcjami), zapobiega odkładaniu się płytek β-amyloidu(powodującego obumieranie komórek nerwowych) oraz redukuje ilości toksycznego dla nas glutaminianu. Co ciekawe może również blokować kanał jonowy receptora NDMA bez psychomimetycznych efektów ubocznych.

 

JAK BRAĆ I Z CZYM ŁĄCZYĆ HUPERCYNE

Optymalna dawka hupercyny-A powinna sięgać około 50-200 mikrogramów na dobę . Można rozdzielać to na kilka mniejszych porcji choć by maksymalnie odczuć działanie najlepiej zastosować w jednej większej. Warto wiedzieć, że hupercyny nie trzeba łączyć z posiłkiem – jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie.

Warto połączyć z:

 

PODSUMOWANIE

Hupercyna-A to związek o szeroko idącym zastosowaniu i płynących z niego korzyściach.

Większa motywacja, jaśniejszy umysł, szybsze zapamiętywania i kojarzenie, lepsza koncentracja, silniejsze spinanie się mięśni czy ochrona naszego układu nerwowego potwierdzone licznymi badaniami zarówno na zwierzętach jak i na ludziach są bezsprzecznie warte posilenia się tą substancją w formie suplementu szczególnie przez osoby pracujące umysłowo, uczące się i trenujące.

 

 

Nazywam się Mikołaj i od wielu lat interesuje się dietetyką, suplementacją i tematem treningu siłowego. Dla wszystkich z tych trzech tematów zawsze staram się znaleźć złoty środek i nie opierać przekazu o skrajne ideologie a racjonalne przedstawienie naukowych faktów. Sam trenuje od ponad 4 lat natomiast wiem, że zalecenia dla ogółu nie można wysuwać na podstawie tylko własnego empirycznego doświadczenia.
Od roku prowadzę instagrama (instagram.com/gainzdesire) gdzie dziele się swoją przygodą z naturalną kulturystyką i wszystkimi aspektami z nią zawiązanymi

  • Paula
    12 stycznia 2018 o 00:12

    Rzeczowy artykuł naukowy, napisany w przystępny sposób. Widać, ze Autor posiada wiedzę w temacie. Dzięki i liczę na więcej!

    Odpowiedz
  • Arletta
    14 stycznia 2018 o 22:32

    Dziekuje za cenne porady napewno bede zainteresowana prosze o wiecej.Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Andrzej
    11 października 2019 o 21:44

    Pana artykuł może uratować moją maturę z matematyki rozszerzonej w zbliżającym się roku.
    Substancja nootropowa opisana tutaj wygląda na obiecującą.
    Pozdrawiam 🙂

    Odpowiedz
  • b
    26 lipca 2020 o 19:49

    Po co to łączyć z kofeiną skoro kofeina daje takiego kopa, że więcej nie potrzeba? Oczywiście tolerancja na kofeinę wzrasta a najlepiej ( u mnie tylko) działa wtedy jak jestem wyspana… Zaczynam robić się sceptyczna co do nootropów… próbowalam już piracetam, aniracetam, lion’s mane i cholinę i… nic… Łączyć z kofeiną…. jakby kofeina nie przestawała działać to w ogóle nie szukałabym niczego innego 🙁

    Odpowiedz
    • Tomasz
      17 marca 2021 o 12:36

      „Po co to łączyć z kofeiną skoro kofeina daje takiego kopa, że więcej nie potrzeba?”, później piszesz że ” jakby kofeina nie przestawała działać to w ogóle nie szukałabym niczego innego 🙁” więc może dlatego łączyć? Nootropy działają najlepiej w stosach a nie solo.

      Odpowiedz
  • Agata
    12 października 2020 o 18:57

    Dziękuję za ciekawy artykuł. Jestem ciekawa czy hupercynę można w jakiejś postaci podawać dziecku tj. 12 lat, który bardzo pogorszył się z nauką. Może w postaci herbaty, ponieważ ja jestem wielką entuzjastką ziół?

    Odpowiedz
    • Oskar Hejmowski
      28 listopada 2021 o 18:27

      Zdecydowanie nie

      Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*