Smartwatch - czy podaje wiarygodną ilość spalonych kalorii? - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Smartwatch – czy podaje wiarygodną ilość spalonych kalorii?

Proces odchudzania nie oznacza wcale konieczności spędzania godzin na maszynach do cardio. Coraz większą popularnością cieszą się jednak krokomierze. Smartwatche pozwalają na określenie ilości kroków wykonanych w ciągu dnia i umożliwiają lepszą kontrolę nad poziomem swojej aktywności. Niestety wiele osób ślepo wierząc w ich możliwości ufa ilości spalonych kalorii. Czy rzeczywiście Twoja opaska na ręce lub opaska w telefonie jest na tyle precyzyjna i wiarygodna, aby ufać jej co do ilości spalonych kalorii? Dziś postaramy się poszerzyć Twoją wiedzę na temat kalkulacji związanych z posiadaniem krokomierza. Choć jego użytkowanie ma wiele zalet i zastosowań, niezdrowe podejście może doprowadzić do obsesji i braku kontroli nad ilością spalanych kalorii. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą lekturą. Na jej łamach dowiesz się wszystkiego, z czego do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy odnośnie krokomierzy i smarbandów. 

Krokomierze – kiedy warto je mieć?

Krokomierze to wygodne rozwiązanie, które umożliwia nam kontrolowanie swojego poziomu aktywności. W ten sposób jesteśmy w stanie pozytywnie wpłynąć na ilość spalonych kalorii, na pozytywne ukrwienie organizmu i ogólny poziom samopoczucia. Niestety część z nas zapomina, że ilość wyświetlanych kalorii czy to na maszynach do cardio, czy na smartwatchach często nie pokrywa się z prawdą. Gdyby rzeczywiście tak było, mało kto miałby problem z otyłością. 

Samo posiadanie krokomierza to solidna dawka motywacji do osiągania celów związanych z odpowiednią ilością kroków w ciągu dnia. Badania coraz częściej wskazują na to, że nawet kilka tysięcy kroków dziennie jest dla wielu osób dużym wyzwaniem. Spacerowanie i wybieranie przejścia do sklepu, urzędu, czy na spotkanie pieszo to obecnie bardzo rzadko wykorzystywany środek transportu. Dlatego też, nawet jeśli nie masz za dużo wspólnego z siłownią, pływanie, uprawianiem sportów grupowych lub bieganiem, posiadanie krokomierza to dobry pomysł na rozpoczęcie swojej drogi ze znacznie zdrowszym stylem życia. 

Korzyści płynące z odpowiedniej ilości kroków? 

Dzięki odpowiedniej ilości kroków w ciągu dnia, już po pierwszym tygodniu możesz zauważyć pozytywny wpływ dla swojego organizmu. Warto pamiętać, żeby dołożyć wszelkich starań, aby określony cel był możliwy do zrealizowania. Rzucanie się na głęboką wodę i ustalania sobie minimalnej ilości kroków na poziomie na przykład 20 tysięcy kroków od pierwszego dnia to zły pomysł. Być może zmotywujesz się do takiego poziomu aktywności jednokrotnie. Lepszym sposobem będzie systematyczne ustalanie coraz bardziej wymagającego celu. Po zakupie opaski z krokomierzem sprawdź, ile kroków dziennie robisz, jeśli nie masz postanowienie o zwiększonym poziomie aktywności fizycznej. Masz siedzącą pracę i praktycznie nie wychodzisz na świeże powietrze? Być może zobaczysz liczbę, która będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Wielu pracowników korporacji ma duży problem z przekroczeniem nawet 3-5 tysięcy kroków w ciągu dnia. Ile to optymalny wynik? Zaleca się, aby określić sobie cel w postaci minimum 10 tysięcy kroków. Jeśli jednak zaliczasz się do grona osób, które mają ogromny problem z aktywnością, zdecyduj się na systematyczne i spokojne zwiększanie o 500, 1000 kroków więcej w ciągu tygodnia. 

Omega-3, D3 i K2MK7 w jednej kapsułce!

W ten sposób odczujesz szereg korzyści zarówno ze względu na samopoczucie, ale również Twoje zdrowie. Poziom energii w ciągu dnia będzie w znacznie wyższym poziomie. W dodatku układ krwionośny otrzyma doskonały bodziec do lepszego funkcjonowania. Spacerując zrelaksujesz się po długim i wyczerpującym dniu, który naprawdę potrafi dać nam w kość. Samo posiadanie krokomierza to nie wszystko. Nauczenie się systematyczności i stworzenia nawyku chodzenia to klucz do sukcesu. Jeśli zamierzasz pozbyć się zbędnych kilogramów – zacznij od drobnych postępów w postaci zwiększonej ilości spacerowania, wstawania w trakcie przerw w pracy, zmiany windy na schody i tego typu czynności, o których na pewno masz pojęcie. Nie siedź na przystanku czy stacji jeśli czekasz na środek transportu. Ten czas możesz poświęcić na naukę w postaci podcastu, posłuchanie muzyki i przede wszystkim… poruszanie się. 

Jak nie przesadzić z przywiązaniem do krokomierza? 

Krokomierz to świetny pomysł na prezent lub doprowadzenie swojego poziomu aktywności na optymalny poziom. Wyzwania w postaci przemierzania największej ilości kilometrów pozostaje odpowiednie o ile nie są związane z ogromnym poziomem zaangażowania i obsesją. Zawsze staraj się podchodzić do procesu w formie eksperymentu i z perspektywy zwiększenia swojej sprawności, poprawy samopoczucia oraz zdrowia. Wykorzystywanie krokomierzy do nabijania kosmicznej ilości kroków w ciągu dnia to zła droga. Stawiaj sobie realne do spełnienia założenia, a cały proces rozłóż w czasie. Jeśli ruszasz się więcej to doskonale. Jednak samo zwiększenie ilości kroków przy pomocy spaceru po mieszkaniu jest słabym pomysłem w szczególności gdy dzień był ciężki, niedobrze się czujesz lub po prostu masz dużo obowiązków. 

Wsparcie pracy jelit z maślanem sodu

Więcej o maślanie – TUTAJ

Ilość spalanych kalorii – dlaczego nie jest wiarygodna? 

Opaski w postaci krokomierzy mają o Tobie i ciele bardzo okrojone informacje. Wynik jest przybliżeniem i przypuszczeniem tego, ile tak naprawdę spalasz. Często nie zaznaczamy w tego rodzaju urządzeniach swojego wzrostu, wagi i innych parametrów, co wiąże się z kolejnym przykładem na ich niedokładność. Samo posiadanie smartbanda do kontrolowania swojej aktywności pozostaje doskonałym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej, lepsze samopoczucie i motywację. Codzienna ilość kroków do dobicia to zdrowe wyzwanie pod warunkiem zachowania rozsądku w całym procesie. Z tego też względu podjęcie decyzji o zakupie tego rodzaju sprzętu powinno być dla Ciebie tylko i wyłącznie podpowiedzią. Nie warto ślepo ufać w ilość kalorii wyświetlanych na ekranie, a zamiast tego skupić się na dopięciu na ostatni guzik swojej diety i treningów. Jeśli gorzej się czujesz, znacznie lepiej dla Twojego organizmu będzie solidna porcja regeneracji niż wieczorne dobijanie kroków. Nie podchodź do całego procesu w sposób zero jedynkowy. Ilość jaką sobie ustalisz to tylko założenie. Na pewno zdarzać się będą dni, w które uda Ci się przemierzyć większą ilość kroków oraz dni, w które po prostu nie będzie to fizycznie możliwe. Proces pracy nad sobą, własnym zdrowiem i samopoczuciem nie będzie przekreślony przez słabszy dzień. 

Pogromca tłuszczu – Rocket Fuel

Czy smartwatche są niezbędne do analizowania ilości kroków? 

Choć posiadanie aplikacji na telefon, która liczy wykonane kroki jest bezpłatne, ten mechanizm nie jest w stanie podać nam dokładnego poziomu wykonywanej aktywności z jednej prostej przyczyny. Nie zawsze mamy ze sobą nasz telefon, Wyjście z psem czy do sklepu to również aktywność, która nie zostanie zapisana w obliczeniach tylko przez brak urządzenia. W dodatku wyniki pokazywane w aplikacji bardzo często przerysowują rzeczywistość. Z wielu doświadczeń wynika, że mają zarówno darmową aplikację, jak i smartbanda z dedykowanym mu programem, uzyskane wyniki różnią się nawet o kilka tysięcy kroków. Nowoczesne rozwiązania  w postaci smartwatchów są znacznie lepiej skonfigurowane i ruch definiują wyłącznie w trakcie chodzenia. Aplikacje odbierają w formie kroków wiele czynności, które niekoniecznie będą z nimi związane, takie jak na przykład gestykulowanie z telefonem w ręku. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w krokomierz warto określić jej cel. Pamiętaj o dobrym podejściu do całego procesu związanego z aktywnością fizyczną. Popadanie ze skrajności w skrajność jeszcze nikomu z nas nie wyszło na dobre. Zrównoważone podejście do swojego zdrowia i sylwetki to najlepsze wyjście, na jakie możesz się zdecydować. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie krokomierza zwróć uwagę na jego jakość i cenę. Nie zawsze to, co droższe okazuje się lepszym wyborem. 

 

A Wy jaki poziom aktywności planujecie w ciągu dnia? Jaki jest Wasz rekord? 

 

Racjonalne podejścia do żywienia, suplementacji i aktywności fizycznej. Pasja połączona z potrzebą ciągłego poszukiwania nowych informacji.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*