Jak pogodzić pasję z obowiązkami rodzinnymi?  - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Jak pogodzić pasję z obowiązkami rodzinnymi? 

Bez względu na ilość zalet dbania o własną sylwetkę każda osoba, która decyduje się na zdrowy styl życia zdaje sobie sprawę z ilości poświęconego czasu. Choć dla najbardziej zmotywowanych osób takie wymówki nie istnieją, w rzeczywistości jednak, może okazać się, że osoby częściej rezygnują właśnie  treningów i diety przez jedną wymówkę. Część z nas raz na jakiś czas musi z czegoś zrezygnować. W końcu jesteśmy tylko ludźmi i nie ma recepty na to, aby za każdym razem być perfekcyjnym. Jeśli postrzegasz rozpoczęcie dbania o siebie przez pryzmat braku czasu na obowiązki domowe – zostań z nami. Na łamach dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak pogodzić pasję z obowiązkami rodzinnymi. Tekst nie będzie bazował wyłącznie na połączeniu życia prywatnego z treningami na siłowni. W końcu każdy z nas ma prawo wyboru sposobu, w jaki dba o siebie. Bez względu na to, czy Twoją pasją jest taniec, bieganie, gry zespołowe lub zupełnie inna dyscyplina – odpowiednia organizacja to klucz do sukcesu. 

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym tekstem. Jesteśmy przekonani, że zgromadzone przez nas informacje okażą się przydatne i pomogą w odpowiedniej organizacji. Ogarnięcie swojego życia to jeden z najważniejszych elementów, na jakie możemy się zdecydować. Do dzieła! 

Obowiązki i życie prywatne 

Rozpoczęcie starania się o siebie i lepszą sylwetkę nie może iść w parze z ignorancją związaną ze swoim życiem prywatnym i rodzinnym. To duży błąd, który może dużo Cię kosztować. Zamiast tego, warto zdecydować się na inne kroki. Aby połączyć starania się o własną sylwetkę i życie prywatne na prawdę nie potrzeba dużo! Jest to co prawda bardzo dobra wymówka. W końcu rodzina, dom, dzieci, czy spotkania z przyjaciółmi i drugą połówką usprawiedliwiają nas przed samym sobą. Jeśli jednak, naprawdę chcesz zadbać o siebie nie potrzebujesz szczególnego namawiania ani ogromnej ilości czasu. Oczywiście w trakcie każdej dobry musisz poświęcić moment na przygotowanie treningów, czy zorganizować czas na treningi. 

Skoncentrowane źródło omega-3 DHA i EPA

W tym miejscu warto pochylić się nad własną codziennością i zastanowić się, czy rzeczywiście Twój grafik jest aż tak przepełniony. Jeśli masz czas na siedzenie przed telewizorem, oglądanie kolejnego odcinka serialu to warto przemyśleć, czy dobrze ustalasz swoje priorytety. Trudno uwierzyć, że nie dasz rady poświęcić części wolnego czasu na pasję. 

Zapełniony grafik

Oczywiście wszystko tak fajnie wygląda często tylko w naszych planach. Zaplanowanie 5 jednostek treningowych, 5 sesji cardio i ogromnej dawki regeneracji w szczególności w dzisiejszych czasach może nas przerosnąć. Zarówno Ty, jak i ja wiesz o tym doskonale. Praca to bardzo wymagający element naszego dnia. Powinniśmy dostosowywać nasze plany względem tego, jak bardzo jest ona dla nas angażująca zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Niemniej jednak, nawet najcięższy zawód to nie wymówka do dbania o siebie. 

Jaki jest klucz do sukcesu? Jak zwykle balans

Ogarnięcie chaosu w swoim życiu to bardzo ważna kwestia. Nie oznacza to, że jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Sam przyznasz, że bardzo często marnujesz swój czas na niespodziewane czynności.

Brak motywacji

To kolejna ciekawa wymówka, którą samemu sobie można wytłumaczyć swoją nieobecność na treningu. Jeśli chcesz uniknąć tego typu aspektów, skup się na tym, aby ustalić dobrą drabinę wartości. Ustal na samym początku to, ile realnie jesteś w stanie przeznaczyć czasu na treningi dbanie o samego siebie. Dzięki temu sprawisz, że nawet najtrudniejsze obowiązki domowe i życie prywatne nie ucierpi na rozpoczęciu dbania o sylwetkę. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pasję podzielić ze swoją drugą połówką! Oczywiście nie można nakazać komuś tego, aby chętnie uczęszczał na siłownie, czy biegał. Jeśli jednak, Ty poświęcasz czas na swoją pasję, w tym samym czasie druga strona może również zadbać o siebie w dowolny sposób. 

D3+K2MK7 w jednej kapsułce

Pora treningów

Jak wygląda Twój dzień? Ile czasu poświęcasz na zjedzenie śniadania? Jak długo zajmuje się dojazd do pracy? A może masz poczucie, że w większości przypadków bardzo marnujesz swój czas i potencjał? Z pewnością nie jest to dla Ciebie komfortowa sytuacja. Osoby, które osiągają zamierzone cele różni tylko jeden element. To postanowienie, że zajmiesz się tym co pożyteczne w momencie, kiedy inni wciąż marnują swój cenny czas.

Załóżmy, że chodzisz do pracy na pełen etat. Wraz z przygotowaniem się do niej, dojazdem do pracy i powrotem do domu, cała czynność nie zajmie Ci więcej niż 10-11 godzin. Dodając do tego sen około 7 godzin, wciąż masz czas na to, aby poświęcić się swojej pasji i zadbać o swoje życie prywatne. Niestety, z perspektywy czasu bardzo często dostrzegasz swój stracony czas. Nagle śniadanie jedzone z telefonem w ręku zajmuje Ci dwa razy tyle. 

 

Okazuje się, że nawet dojazd do pracy jest trudniejszy, bo jedziesz jeszcze na krótkie zakupy. W pracy również nie wykorzystujesz swojego potencjału na 100 procent. Zamiast dbać o to co ważne, marnujesz kolejne godziny na coś, co w ogóle nie było w planach.

 

Zaplanuj trening w takich godzinach, które pozwolą Ci na maksymalizację czasu, jaki masz w ciągu dnia. Jeśli zauważyłeś, że przed pracą marnujesz około godziny na przeglądanie internetu – wpleć właśnie tam trening w swój grafik. Na początku może być bardzo trudno. Być może pierwszych kilka dni nie będzie tak efektywny, jak tego oczekujesz. Z czasem zrozumiesz jednak, że ta zmiana była Ci naprawdę potrzebna i jak się okazuje wychodzi Ci na dobre. 

 

Planuj dzień 

Planowanie jest… podstawą sukcesu! To nie kolejna czynność, która marnuje Twój czas. Jest wręcz przeciwnie. Nie musisz ustalać co do minuty tego, co zrobisz. Zamiast tego, wybierz najważniejszy czas. Lepiej jeśli na wykonywane zadania zaplanujesz nieco więcej czasu. W końcu takie miłe zaskoczenie jest znacznie lepszej niż brak czasu na kolejną czynność, prawda? 

Planuj treningi i to co zrobisz w trakcie dnia. Dzięki temu zapanujesz nad chaosem, jaki wkradł się w Twoje życie. Nie musisz poświęcać też 5 godzin tygodniowo na trening. Na sam początek, w szczególności, kiedy Twój grafik nie jest w stanie tego ogarnąć wystarczą 3 treningi w tygodniu. W takiej sytuacji chyba nie jesteś w stanie przygotować kolejnej wymówki, prawda? 

 

Rozpocznij swój dzień jak mistrz

Rozpoczynanie dnia jest bardzo ważne. To jak wejdziesz w nową rzeczywistość może dać Ci ogromną szansę. Każdy dzień traktuj jak czystą kartę, z którą jesteś w stanie zrobić cokolwiek tylko zechcesz. Dzięki temu, bardzo szybko okaże się, że problemy z dnia poprzedniego nie są już tak istotne i nie rzutują na Twoją obecną produktywność. 

Zamiast poszukiwać wymówek na to, że nie masz czasu po prostu go znajdź. Zawsze znajdzie się jakiś aspekt życia, nad którym warto popracować, bo do tej pory zajmuje Ci zbyt dużo czasu. Oczywiście jeśli chcesz coś osiągnąć, czasem konieczne są poświęcenia. To naturalne, bo gdyby tak nie było, każdy miałby świetną sylwetkę i osiągnąłby sukces na każdej płaszczyźnie zawodowej. Zamiast obawiać się, że musisz wykazać się dużą ilością samozaparcia i motywacji, po prostu zacznij działać i zakochaj się w ciężkiej pracy. Nikt nie powiedział, że pogodzenie pasji z obowiązkami jest łatwe, ale na pewno nie jest niemożliwe! 

 

Nie każdy dzień musi być na 100%

Pogodzenie życia prywatnego z zawodowym jest ciężkie wtedy, kiedy zawsze chcesz żyć na 100%. Zamiast tego, warto poświęcić 90% każdego dnia, niż bardzo wcześnie poddać się ze względu na zbyt duże obciążenie. Lepiej rozłożyć swój proces na dłużej, niż nie wytrzymać tak dużej presji i poddać się w połowie. 

Pogodzenie pasji z obowiązkami to zadanie każdego z nas. Treningi nie usprawiedliwiają Cię do tego, aby zaniedbywać swoich najbliższych i nie poświęcać im wystarczającej ilości czasu. Zamiast tego, zadbaj o pełne wykorzystywanie swoich możliwości. Na samym początku możesz spotkać się ze zwątpieniem. Z czasem okaże się, że jest to gra warta świeczki i naprawdę warto planować swój dzień.  Ułóż swoją drabinę priorytetów. Pogodzenie pasji z obowiązkami na pewno nie okaże się łatwiejsze jeśli nadal nie przejdziesz do realizacji. 

Silny antyoksydant – ekstrakt z zielonej herbaty EGCG

Podsumowanie

Dbanie o zdrowie i wprowadzenie poprawnych nawyków żywieniowych to wyzwanie przed którym warto stawać. Pogodzenie pasji z obowiązkami rodzinnymi może pomóc Ci w wielu kwestiach. Niemniej jednak, warto wybrać rozwiązanie, które sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej. Zamiast poszukiwać wymówek, warto znaleźć sposób na ogarnięcie swojej przestrzeni. 

Zacznij od małych kroków w odpowiednim kierunku. Z czasem okaże się, że możesz osiągnąć znacznie więcej i wyciągnąć ze swojego dnia to, co jest najbardziej istotne. Każdy z nas poświęca często za dużo czasu na rzeczy, które nie są przydatne. Oczywiście nie mam na myśli regeneracji. Jeśli jednak, zauważasz, że niektóre czynności takie jak oglądanie telewizji czy codzienne wizyty w sklepie zabierają Ci za dużo czasu warto to zmienić. Zamiast przeznaczać każdą wolną chwilę na jej marnowanie, warto zrobić coś dla siebie. Dzięki temu, poczujemy uczucie spełnienia i samorealizacji, który jest bardziej zmotywuje nas do dalszego działania. 

Pasja to bardzo ważny element Twojej codzienności. Jeśli ktoś jej nie akceptuje to znaczy, że nie do końca rozumie, jak wiele dają Ci chociażby systematyczne ćwiczenia. Postaw na aktywność, która Cię satysfakcjonuje, co pozytywnie będzie rzutować na Twoje życie prywatne i obowiązki zawodowe. Systematyczne treningi pomagają w ogarnięciu swoje dnia i zwiększeniu poziomu produktywności. Z czasem stanie się to dla Ciebie nawykiem. Regularne treningi, angażowanie się w wykonywane obowiązki i dbałość o jakość swojego życia to nie tylko pracochłonne zadanie, ale również bardzo przydatne. 

Twoje obowiązki, praca, rodzina, znajomi i sen to jedno. Musisz znaleźć czas dla siebie. Dlaczego polecam wprowadzenie tych zmian? To nie aspekt, który pomoże wszystkim wokół. To element codzienności, który sprawi, że uwierzysz w siebie i zadbasz o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. 

 

Racjonalne podejścia do żywienia, suplementacji i aktywności fizycznej. Pasja połączona z potrzebą ciągłego poszukiwania nowych informacji.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*