Najlepsze aminokwasy całodzienne 2018 - Ranking

Kategorie

Najczęściej czytane

Aminokwasy całodzienne – Ranking 2022

Aminokwasy całodzienne, są to produkty głownie oparte na hydrolizacie białka serwatkowego, czyli są to białka „pocięte” na mniejsze łańcuchy aminokwasowe, zwane peptydami białkowymi. W odróżnieniu od EAA, aminokwasy zawarte w produktach noszących nazwę aminokwasów całodziennych, nie występują w formie wolnych aminokwasów. Zadaniem tego produktu jest dostarczenie szybkostrawnych peptydów białkowych, o pełnym aminogramie, które uzupełnią dietę w wysokiej jakości surowiec białkowy. Ich główną cechą jest fakt, że ulegają one szybkiemu trawieniu i wchłanianiu. Oznacza to, że aminokwasy całodzienne przyczyniać się będą do szybkiej koncentracji aminokwasów w krwiobiegu, jak i mniejszego obciążenia dla układu trawiennego.
Należą one do grupy aminokwasów zarówno endogennych jak i egzogennych. Ich zastosowanie przez sportowców to głownie uzupełnienie diety w białka o pełnym aminogramie. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w okresach okołotreningowych, gdzie koncentracja krwi, zwłaszcza w okresie po treningowy, przebiega głownie obwodowo i może przyczyniać się do problemów z trawieniem. Produkty te, ze względu na swoją łatwostrawność, jak i szybkość absorbcji w ustroju, nadają się do zastosowania zarówno przed jak i po treningowo, dbając by organizm dostał porcje najlepszej i najłatwiej przyswajalnej formy białka, które nie wymagają dużych nakładów pracy od układu pokarmowego.

UWAGA!

Wiele firm posiadających produkty o nazwie „Amino” niestety nie stosuje częściowo strawionego źródła białka – jest to czysty trik marketingowy.

Do produktu używany jest zwykły koncentrat białka serwatki (można to sprawdzić w składzie produktu), a produkt jest reklamowany jako czyste źródło aminokwasów – kompletna paranoja, dobrej jakości surowiec hydrolizatu izolatu białka serwatki kosztuje ponad 200-300% więcej od WPC – nie dajcie nabijać się w butelkę!

 

W takim razie jakie podkuty aminokwasów całodziennych zasługują na szczególnie na uwagę?

 

Oto nasz ranking aminokwasy całodzienne – najlepsze aminokwasy całodzienne 2017

 

1. XXL Nutrition Whey Protein Hydrolysate

whey-hydrolysate-new-235x355

http://testosterone.pl/xxl-nutrition-whey-protein-isolate-hydrolysate


Zdecydowany lider w tego typu produktach

Produkt firmy XXL Whey Protein Hydrolysate Isolate zasługuje na szczególne uznanie w naszym ranking, ze względu na to, że stanowi on wysokiej jakości hydrolizat pochodzący z izolatu białka serwatkowego (a nie koncentratu hydrolizatu). Opakowanie 2500 g to ekwiwalent aż 1250 tabletek o masie 2-2.2g a 1000g to ekwiwalent ok 500 tabletek o masie 2-2.2g. Co ciekawe surowiec pozyskiwany jest z mleka krów z wolnego wypasu, które spożywają tylko trawę, co dodatkowo przekłada się na wysoką jakość preparatu pozbawioną zanieczyszczeń. Suplement występuję w formie proszku, co jest istotne dla osób mających problemy z połykaniem (zazwyczaj dużych) ilości tabletek aminokwasowych.

 

 

2. XXL Nutrition PeptoPRO

peptopro

http://testosterone.pl/xxl-nutrition-peptopro

Pepto pro od firmy XXL Nutrition to najwyższej jakości peptydy białkowe, które uzyskiwane są w procesie hydrolizy kazeiny!

Ponad 60% produktu stanowią di i tri peptydy.

Wysoki stopień strawności reszty peptydów białkowych, który wynosi około 28% stawia produkt w czołówce pod kątem maksymalnego wykorzystania preparatu przez układ pokarmowy człowieka, dając prawie 90% wynik. Jest to bardzo istotna informacja, ponieważ większość hydrolizatów ma wynik przeważnie o 5-12 % niższy. Produkt nadaję się zarówno w okresach budowania masy mięśniowej, wspomagając wzrost masy mięśniowej jak i podczas okresów redukcyjnych zabezpieczając przed katabolizmem.

Jest to najdroższe źródło białka występujące tylko w niewielu produktach w bardzo małej ilości na porcję (np 1-2g) gdzie firmy szczycą się tym, że produkt posiada PeptoPro. 750g peptydów peptopro od XXL możecie nam wierzyć lub nie – jest w bardzo ekonomicznej cenie!

Zalecane stosowanie na porcję po treningu – 5-10g

 

 

3. Fitmax Amino 2000

amino-2000-300-tab

http://testosterone.pl/fitmax-amino-2000

Amino 2000 to produkt łączący w sobie cechy: jakości, ceny i ilości preparatu. Znalazł się on na podium ze względu na ekonomię oraz fakt, ze stanowi czysty hydrolizat pozyskiwany z białka serwatkowego i kurzego, bez domieszek WPC. Każda tabletka to ok 1.5g czystego białka, a ze względu na ostatnie obniżki cen produktów firmy Fitmax sytuacja sprawia, że otrzymujemy bardzo wydajny preparat dostarczający wysokiej jakości, łatwo przyswajalnego białka, który możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i spożyć w razie potrzeby.

 

4. Universal Amino 2700

amino277000

http://testosterone.pl/universal-amino-2700

Amino 2700 to produkt stanowiący mieszankę koncentratu białek serwatkowych oraz hydrolizatu białka serwatkowego. Stanowi bogate źródło aminokwasów w formie peptydów białkowych. Produkt wyróżnia się tabletkami o ogromnej masie 2.7g (w tym 2g białka) i jest bogaty w takie aminokwasy jak w l-glutaminę, metioninę, BCAA, alaninę i argininę.

 

5. Universal Amino 1900

http://testosterone.pl/universal-amino-1900

Amino 1900 podobnie jak jego młodszy brat 2700, stanowi blend koncentratu białek serwatkowych oraz hydrolizatu białek serwatkowych. Stanowi doskonałe uzupełnienie diety w szybkostrawne proteiny. Masa tabletki to około 1600mg, więc są nieco mniejsze od poprzedników, co może stanowić plus dla osób mających problemy z połykaniem tabletek. Produkt jest bardzo popularny w USA i był jednym z pierwszych znanych produktów aminokwasów całodziennych – produkowany jest od ponad 20 lat!

 

 

 

 • mareczek
  7 grudnia 2017 o 12:25

  Czy hydrolizat może być nierówny hydrolizatowi? nigdy tego wczesniej nie czytalem

  Odpowiedz
  • T-BLOG
   18 grudnia 2017 o 11:42

   tak może być. istotne czy pochodzi z izolatu czy z koncentratu – wiekszosc produktow na rynku to koncentrat – xxl z rankingu to izolat 🙂

   Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*