Sulbutiamina - suplement dla ciała i mózgu - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Sulbutiamina – suplement dla ciała i mózgu

Sulbutiamina – co to takiego?

Sulbutiamina czyli pochodna witaminy B1, którą odkryli azjatyccy naukowcy w celu leczenia choroby beri – beri powstałej w wyniki awitaminozy (niedoboru) witaminy B1. Sulbutiamina jest syntetyczną cząsteczką, która zbudowana jest z dwóch tiamin. Takie połączenie pozwoliło na zwiększoną absorpcję witaminy B1. Charakteryzuje się doskonałą rozpuszczalnością w tłuszczach, co pozwala na przenikanie bariery krew – mózg. Jest także wolniej wypłukiwana z organizmu niż jej pierwotna forma. Sablutiamina ma charakter nootropowy czyli jej główną funkcją jest stymulowanie metabolizmu w obrębie OUN (ośrodkowy układ nerowowy). Dzięki czemu aktywizują się procesy psychiczne, łagodzi objawy uważane za anomalie i usprawnia się funkcjonowanie układu nerwowego, który ukierunkowany jest na zarządzanie innymi układami. Stosuje się ją w celu zwiększenia potencjału energetycznego mózgu, stosowana także w leczeniu obniżonego nastroju, depresji czy stanów lękowych. Zwiększa liczbę receptorów dopaminowych w mózgu czyli tych, które odpowiedzialne są za odczuwanie zadowolenia i przyjemności. Wpływa pozytywnie na umiejętność skupienia się. Polecana sportowcom i osobom aktywnym fizycznie gdyż może zwiększać energię, wytrzymałość, skracać czas regeneracji, podnieść tolerancję na wysiłek, poprawia jakość przemian fizjologicznych.

SULBUTIAMINA

Dawkowanie to jedynie 1 kapsułka po śniadaniu, obficie popić wodą.

Produkt marki Apollos zawiera aż 300 mg sulbutiaminy czyli najwięcej na rynku

 

 

Czy podwójna cząsteczka tiaminy niesie korzystne skutki?

 1. Wpływ na psychikę 

Zdecydowanie tak! Suplementacja podwójnej cząsteczki tiaminy niesie za sobą korzyści zarówno fizyczne jak i psychiczne. Nie tylko nasze ciało potrzebuje wsparcia odpowiednio i świadomie dobraną suplementacją, ale także nasze emocje oraz psychika aby w pełni prawidłowo funkcjonować. Przede wszystkim jak wspomniano wcześniej japońscy uczeni szukali sposobu na zwiększenie absorpcji witaminy B1, tak powstała właśnie sulbutiamina, która spełnia te właśnie oczekiwania. Sulbutiamina stymuluje metabolizm w obrębie ośrodkowego układu nerwowego (wspomniane działanie nootropowe), łagodzi więc stany, które powszechnie są uważane za anomalie, usprawnia układ nerwowy, poprawiając tym samym działanie innych układów i aktywizuje liczne procesy psychiczne. Prowadzi do zwiększenia potencjału energetycznego mózgu oraz ma znaczny wpływ na poprawę funkcji poznawczych! Stosuje się ją nawet (i to z powodzeniem!) w leczeniu depresji oraz różnego rodzaju stanów lękowych, mówi się nawet, że ogranicza poczucie nieśmiałości czy też wycofania. Stosowana jest także przy terapiach zaburzeń seksualnych mających psychiczne podłoże. Podwójna cząsteczka witaminy B1 jest odpowiedzialna za odczuwanie przyjemności i wpływa nawet na procesy skupienia oraz odgrywa rolę przy kontrolowaniu pragnień. Mówi się także, że sulbutiamina jako preparat stosowany w nowoczesnej farmakologii może pomóc osobom wstydliwym i wycofanym przełamać lęki. Ogólnie ujmując sulbutiamina normalizuje procesy zachodzące w układzie nerwowym, zalicza się do nich znoszenie stanów lękowych oraz poprawa jakości kontaktów z resztą otoczenia. Może mieć także wpływ na normalizowanie niskiego poczucia własnej wartości czy też strachu przed innymi ludźmi. Poprawia pamięć, koncentrację oraz zdolność uczenia.

  1. Wpływ na cały organizm

Stosowanie tego związku niesie za sobą liczne korzyści jednak nie tylko w sferze psychicznej. Sulbutiamina oddziałuje korzystanie na cały organizm! Dzieje się tak głównie dlatego, że podwójna cząsteczka witaminy B1 poprawia ukrwienie mózgu, a co za tym idzie wpływa na liczne korzyści ze strony innych narządów. Polecana sportowcom i osobom aktywnym fizycznie z racji na zwiększenie energii (co zresztą przyda się każdemu z nas, niezależnie od tego czy uprawiamy jakiś sport), ale także zmniejszenie czasu regeneracji co dla osób trenujących jest szczególnie istotną kwestią. Podnosi także tolerancję na wysiłek fizyczny! Dlatego też każdy kto poważnie myśli o treningach powinien rozważyć poważnie suplementację tego związku. Poprawia jakość ukrwienia, usprawnia wszelakie przemiany fizjologiczne. Związek ten wspomaga także odchudzanie! Dlaczego? Przyspiesza metabolizm węglowodanów w organizmie i efektywne spalanie tkanki tłuszczowej.

Trochę biochemii...

Sulbutiamina stanowi połączenie dwóch cząsteczek tiaminy. Charakteryzuje się świetną rozpuszczalnością w tłuszczach, szybko przenika przez barierę krew – mózg. Jest wypłukiwana z organizmu znacznie wolniej niż tiamina (witamina B1). Zwiększa liczbę receptorów dopaminowych w mózgu, co ma wpływ na poprawę nastroju. Pomaga utrzymać prawidłowy poziom homeostazy w naszym organizmie.

Dla kogo?

Dla każdego kto chce skutecznie zredukować swoją masę ciała. Dla wszystkich osób aktywnych fizycznie i zdecydowanie polecana dla sportowców. Powinny po ten preparat sięgać także osoby, które mają problemy z funkcjonowaniem w życiu społecznym oraz borykają się z problemami mającymi swoje podłoże w sferze emocjonalnej. Pomaga w stanach obniżonego nastroju, depresji, zaburzeniach seksualnych czy stanach lękowych mających różne stopnie nasilenia. Suplementacja związku zawierającego dwie cząsteczki tiaminy polecana jest także w przypadku kiedy funkcjonujemy w warunkach nasilonego stresu lub pracy umysłowej w celu poprawy koncentracji a także pamięci.


 

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*