Ultra Fish Oil - zbadaliśmy suplement 2020.07 - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Ultra Fish Oil – zbadaliśmy suplement 2020.07

Sugerując się ogromnie ważnym zastosowaniem zdrowotnym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i ich dużym zainteresowaniem postanowiliśmy zbadać owy suplement, aby jeszcze zwiększyć zaufanie wśród kupujących do posiadanej przez niego jakości. Badanie przeprowadzone w niezależnym laboratorium HAMILTON’a wykazało, że suplement Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil jest bogatym źródłem związków należących do grupy kwasów omega-3 takich jak:

  • kwas eikozapentaenowy (EPA)
  • kwas dokozapentaenowy (DPA)
  • kwas dokozaheksaenowy (DHA)

Działanie omega-3

Kwasy omega-3 należą do grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i są niewątpliwie jednymi z kluczowych związków, które muszą być dostarczane do organizmu z zewnątrz, gdyż nie są one syntetyzowane endogennie, w celu jego prawidłowego funkcjonowania. Wśród nich wyróżniamy następująco: EPA (kwas eikozapentaenowy), DHA (kwas dokozaheksaenowy) oraz DPA (dokozapentaenowy). Wykazują one szereg bardzo korzystnych działań, m.in. neuroprotekcyjne, w szczególności kwas DHA, który jest najbardziej istotnym dla mózgu kwasem wielonienasyconym, wpływającym na właściwy metabolizm komórek glejowych (astrocytów i komórek glejowych) oraz błony komórkowej neuronów. Niższe spożycie PUFA koreluje z pogorszeniem funkcji poznawczych oraz otępieniem, zwłaszcza w przypadku choroby Alzheimera. Mówiąc o omega-3 nie można zapomnieć o ich właściwościach kardioprotekcyjnych, które zostały zbadane, a na podstawie wyników stwierdzono, iż regularne spożywanie PUFA obniża ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia. Kontynuując ich korzyści zdrowotne omega-3 wykazano również, że mogą mieć znaczenie w rozwoju cukrzycy typu 2, która obecnie jest jedną z najczęstszych chorób na świecie. W ciągu ostatniej dekady w kilku badaniach eksperymentalnych uzyskano wyniki, które świadczą o tym, że systematyczne spożywanie omega-3 zmniejsza ryzyko raka oraz działa przeciwzapalnie.

Co wyróżnia produkt od Apollo’s Hegenomy?

Jak wspomniano już wyżej kwasy omega-3 są kluczowe dla organizmu człowieka, a ich dobroczynność najlepiej ujawnia się przy ich regularnym zażywaniu. W piśmiennictwie naukowym możemy znaleźć wzmianki na temat ich zalecanego spożycia, które wynosi 250 mg na dobę EPA +DHA.

Wyniki badania profilu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 suplementu Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil wyglądają następująco:

kwas dokozaheksaenowy (DHA) 296 mg na kapsułkę (118% deklarowanej ilości)
kwas eikozapentaenowy (EPA) 524 mg na kapsułkę (105% deklarowanej ilości)
kwas dokozapentaenowy (DPA) 23  mg na kapsułkę

Posiłkując się przedstawionymi wynikami można bez wątpienia stwierdzić, iż suplement Fish Oil jest znakomitym źródłem PUFA i bez wahania może stanowić codziennie uzupełnienie diety każdego z nas.

Aż 820 mg EPA+DHA łącznie! (Deklarowane 750 mg)

Podsumowanie

Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil jest świetna alternatywą spożywania w diecie kwasów omega-3, w szczególności w krajach, w których ciężko dostać odpowiedniej jakości ryby zawierające owe kwasy. Jest to w 100% bezpieczny suplement o prozdrowotnym działaniu, którego codzienne zażywanie z pewnością przyniesie wiele korzyści i poprawi funkcjonowanie organizmu.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*