Czy masaż twarzy działa? - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Czy masaż twarzy działa?

Ostatnio głośno zrobiło się na temat rolowania twarzy. W większości drogerii możemy kupić małe rolery w różnych kolorach, które mają zupełnie inne właściwości. Jedne są wykonane z kwarcu, inne zaś z jadeitu. Na Instagramie czy Youtube w porannej czy wieczornej rutynie zauważymy obecność rolerów do twarzy lub manualny masaż twarzy. W ostatnim czasie ten temat zyskał na popularności.

 

Rodzaje rolerów

Kwarc różowy oczyszcza i otwiera pory. Może pomóc zmniejszyć wszelkie zanieczyszczenia lub stres trzymany w skórze. Uważa się, że jest odpowiedni do detoksykacji skóry, liftingu i zmniejszania pogłębiania się zmarszczek.

Jadeit jest jednym z najczęściej spotykanych materiałów używanych do rolowania twarzy. Poprawia on odporność skóry. Jest zalecany przede wszystkim dla tych, którzy chcą spłycić zmarszczki i napiąć skórę, a przy tym podnieść jej sprężystość. Również zapobiega powstawaniu zmarszczek w przyszłości. Jest idealny dla osób z podrażnioną lub delikatną skórą.

Kwarc ma bardzo wysoką zawartość krzemionki, minerału który wpływa na zdrowie skóry, dlatego uważa się, że poprawia ogólne samopoczucie skóry czyniąc ją bardziej elastyczną.

Ametyst pomaga łagodzić stres oraz wszelkie powstałe stany zapalne. Poprzez to ametystowe rolery do twarzy są świetnym wyborem dla osób ze skórą trądzikową.

Soladyt pomaga łagodzić stany zapalne, wspomaga gojenie i pomaga w zrównoważeniu niedoborów minerałów.

Uważa się, że japis w szczególności pomaga stymulować skórę, aby lepiej radzić sobie z problemami, takimi jak przebarwienia i plamy, co skutkuje bardziej promienną i gładką cerą.

Poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci dzięki MSM-PRO

Jak używać wałka do twarzy?

Teraz, gdy już mamy odpowiedni rodzaj rolera do twarzy, należy dowiedzieć się jak go używać. W rzeczywistości istnieje specyficzny sposób użycia wałka do twarzy w celu prawidłowego wykonania masażu limfatycznego.

  1. Przygotuj skórę. Zmyj makijaż,  nałóż krem nawilżający, serum, olejek lub maskę do twarzy.
  2. Delikatnie masuj. Po przygotowaniu skóry zacznij delikatnie masować twarz i szyję ruchami w górę i na zewnątrz, zaczynając od szyi i przesuwając się wzdłuż podbródka, policzków i bardzo delikatnie wokół oczu.
  3. Powtórz masaż. Wykonaj każdy ruch trzy razy na każdej części twarzy i używaj rolera przez około 5-10 minut dziennie, aby uzyskać najlepsze korzyści.

Patentowany kolagen rybi w formie proszku

Jak działa?

Korzyści z wałków do twarzy będą się różnić w zależności od rodzaju rolera. Głównym celem jest poprawa krążenia krwi, kolorytu skóry i sprężystości skóry. Dzięki temu zmniejsza się opuchlizna na twarzy, zmarszczki mogą się spłycać. Cienie pod oczami również mogą się zmniejszać. Może to pomóc zminimalizować obecność toksyn w skórze i zwężać pory. Jest to kwalifikowane jako masaż limfatyczny twarzy lub masaż drenażu limfatycznego. Chodzi o to, że przesuwając roler po skórze przy lekkim nacisku, pobudzamy bogatą w tlen krew na powierzchnię skóry, a to zwiększone krążenie i przepływ krwi pomaga skórze uwalniać toksyny i zmniejszać stany zapalne.

Wraz z wiekiem zdolność naszego organizmu do usuwania nadmiaru płynu z układu limfatycznego pogarsza się i nie jest już tak skuteczna. Jednak skuteczność masażu limfatycznego i rolowania twarzy generalnie różni się w zależności od osoby, chociaż można spodziewać się zauważalnej poprawy wyglądu cieni pod oczami i opuchlizny na całej twarzy.

Czy wałek może wyszczuplić twarz? Niestety jedynym sposobem, aby naprawdę schudnąć z dowolnej części ciała, w tym twarzy są odżywianie i ćwiczenia. Wałek może służyć do odprowadzania płynu z twarzy, co może pomóc w tymczasowym konturowaniu twarzy. Pomaga to skierować nadmiar płynu do węzłów chłonnych.

Osoby z chorobami stawu skroniowo-żuchwowego mogą odczuwać dyskomfort w okolicach szczęki lub twarzy. Może to powodować ból głowy, ból ucha lub szczękościsk. Masaż punktów spustowych może pomóc złagodzić napięte mięśnie żuchwy. Ten dyskomfort może być spowodowany żuciem, zaciskaniem szczęk lub zgrzytaniem zębami. Masaż łagodzący objawy tej choroby może być szczególnie skuteczny w połączeniu z ćwiczeniami szczęki.

 

Masaż Terapii, Olejki Eteryczne, Skincare, Spa

https://pixabay.com/pl/photos/masa%C5%BC-terapii-olejki-eteryczne-1612308/

Masaż manualny

Do masażu twarzy można również użyć swoich rąk. Na początku również trzeba dokładnie oczyścić twarz i nałożyć olejek/krem nawilżający. Użyj dłoni i opuszków palców, aby wymasować boki twarzy, zaczynając od podbródka i przesuwać się w kierunku czoła. Następnie przesuń ręce z powrotem w dół. Używając kciuka i pierwszego palca, zacznij od zewnętrznych kącików brwi. Delikatnie uszczypnij brwi, przechodząc do wewnętrznego kącika. Użyj palca wskazującego i środkowego, aby ucisnąć skórę pod kośćmi policzkowymi. Zacznij od środka twarzy i idź w kierunku skroni. Wciśnij palce w szczękę, przesuwając palcami od zewnętrznej strony szczęki w kierunku podbródka.

Patentowany kolagen rybi w formie kapsułek

Podsumowanie

Rolery pomagają w łagodzeniu napięcia mięśni, zmniejszają obrzęk twarzy i sprawiają, że skóra będzie wyglądać świeżo oraz będzie bardziej napięta i gładka. Można trzymać go w lodówce co dodatkowo będzie łagodzić skórę. Warto dodać, że po każdym użyciu roler należy dokładnie umyć, aby pozbyć się bakterii oraz zanieczyszczeń. Ważne jest to, aby robić to systematycznie przez około 5-10 minut dziennie.

 

Źródła:

https://us.cnn.com/2019/06/20/cnn-underscored/jade-roller-benefits-explainer/index.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3266803/

https://www.healthline.com/health/face-roller-benefits#takeaway

https://www.glamour.com/story/what-do-jade-rollers-do

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/facial-massage-benefits

https://pixabay.com/pl/photos/odnowy-biologicznej-masa%C5%BC-reiki-285590/

Studentka trzeciego roku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, trener personalny, miłośniczka zdrowego stylu życia i treningów, szczególnie siłowni, która pomogła mi wyjść z zaburzeń odżywiania. Stawiam na zdrowy rozsądek i balans.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*