Dlaczego detoks cukrowy to mit? - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Dlaczego detoks cukrowy to mit?

XXI wiek, to absolutna rewolucja w tematyce żywienia i aktywnego stylu życia. Oczywiście, nikt nie ma wątpliwości, co do słuszności propagowania zdrowych nawyków żywieniowych. Wszak, nasze społeczeństwo, coraz częściej redukuje ruch w ciągu dnia do minimum usprawiedliwiając się pracą biurową. W dodatku, jako jedyne źródło energii używamy przetworzonych produktów, które ilością dostarczanych mikroskładników, dorównują kartce papieru. Niestety, ale nie wszystkie praktyki żywieniowe, które w ostatnich latach zyskały na popularności są słuszne i powinny cieszyć się taką popularnością. Ich działanie,
w dłuższej perspektywie czasu może nieść tragiczne skutki dla stanu naszego układu hormonalnego i psychiki. Choć na ten temat, powstało dziesiątki merytorycznych materiałów, wciąż spotykamy osoby, które będąc na początku swojej drogi, zbaczają
z właściwego kursu i decydują się na jedną z niebezpiecznych metod. W dzisiejszym artykule, postaramy się odpowiedzieć, dlaczego detoks cukrowy nie jest dobry dla naszego zdrowia i jakie mogą być jego skutki. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, życząc miłej lektury!

Odstawienie cukru = utrata wagi? 

Detoks sokowy, głodówki, miesiąc bez cukru, dieta kapuściana, dieta dr Dąbrowskiej i wiele, wiele innych schematów żywieniowych, zyskują swoją popularność z jednego, banalnego powodu, który możemy także uzyskać bez katorżniczych wyrzeczeń i obciążania naszej psychiki. Jeśli postanowisz wybrać jedną z wyżej zaprezentowanych metod, na utratę kilogramów, z pewnością osiągniesz swój efekt. Niestety, wielu z Was zmartwi powód takiego obrotu spraw. Nikt, kto przedstawia tego typu metody, nie odkrył specjalnych mocy. Diabeł tkwi w wytwarzanym przez tego typu działania deficycie kalorycznym. Pytanie tylko, czy cała gra jest warta świeczki i nie da się zrobić tego inaczej, a przy tym bardziej świadomie? 

Detoks cukrowy to nie sposób na odtrucie organizmu!

Jeśli ktokolwiek przedstawia Wam swoją rewolucyjną metodę, za którą oczekuje miliona monet i jest ona związana z odtruwaniem organizmu, zawsze powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Dlaczego? Każda szanująca się osoba, która zamierza wyciągnąć swoją pomocną dłoń i wspomóc ufające jej osoby w osiągnięciu celu, powinna wiedzieć, że nasz organizm, to bardzo mądry zbiór mechanizmów. Efektem jego pracy pozostaje samodzielne usuwanie toksyn. Zatem! Zamiast starać się usprawniać to, czego nie trzeba kontrolować, skupmy się na dostarczaniu organizmowi dobrego paliwa i nie obciążania go licznymi restrykcjami.  

Proteinowa czekolada bez negatywnych tłuszczów TRANS

30 dni bez cukru – efekty? 

Samo ograniczenie cukru, a raczej produktów przetworzonych, takich jak wszelkiego rodzaju słodycze, dla wielu osób staje się ciekawą formą na sprawdzenie swojej silnej woli. Załóżmy, że motywacja jest na tyle mocna, że zainteresowany zdoła przestrzegać swoich założeń wyznaczony czas, ale jednocześnie, zastanówmy się co stanie się tuż po zakończeniu eksperymentu. Napady obżarstwa, rzucanie się na jedzenie w myśl przysłowia “jakby jutra miało nie być”. Czy to rzeczywiście zdrowe? 

Co zamiast detoksu cukrowego?

Propozycje, które mają nam ułatwić zmianę swojej sylwetki i nawyków żywieniowych przedstawiają się naprawdę różnorodnie.
W zależności od dysponowania czasem, umiejętnościami kulinarnymi, czy pozostałymi zadaniami, które są konieczne do wykonania
w ciągu dnia, nasza dieta znacząco różni się. Niemniej jednak, kluczowy aspekt, pozwalający zmieniać nasze życie trwałe jest stworzenie sobie takich warunków, które jesteśmy w stanie utrzymać długofalowo. Wyzwania, wyzwaniami, jednak warto wiedzieć, że można ćwiczyć swoja silną wolę znacznie bardziej świadomie. 

Proteinowe pankejki od Muscle Moose – Pycha!

W dodatku pamiętajcie, że zakazany owoc, to coś, o czym wyjątkowo trudno jest nam zapomnieć. Jeśli ułożymy swoją dietę w taki sposób, że bez najmniejszego problemu znajdziemy w niej miejsce na wszystko co lubimy, oczywiście w odpowiednich proporcjach, to
z pewnością osiągniemy trwalszy i zdrowszy pod każdym aspektem sukces. 

Jakie jest Wasze zdanie na temat sposobu odżywiania? Staracie się ograniczać do absolutnego minimum produkty przetworzone, czy znacie umiar i wiecie, w jakich ilościach możecie pozwolić sobie na drobne przyjemności nawet każdego dnia? Z przyjemnością poznamy Waszą opinie na ten kontrowersyjny temat! 🙂 

Racjonalne podejścia do żywienia, suplementacji i aktywności fizycznej. Pasja połączona z potrzebą ciągłego poszukiwania nowych informacji.

 • Oliwia
  5 marca 2019 o 08:51

  Bardzo prosty i zarazem mądry artykuł! Ludzie szukają magicznych sposobów zapominając o podstawach 🙂

  Odpowiedz
  • Natalia Galus
   5 marca 2019 o 09:21

   Dokładnie! Czasem zamiast kombinować i szukać dziury w całym warto skupić się na podstawach 🙂

   Odpowiedz
 • Izabela
  15 października 2019 o 21:38

  No ale to skad sie biora wypryski przy spozywaniu cukru?

  Odpowiedz
  • Natalia Galus
   17 października 2019 o 23:32

   Hej! Artykuł jest związany z wpływem cukru na tracenie kilogramów. Jak sama na pewno wiesz, kiedy nie spożywasz cukru przez jakiś czas możesz odczuwać lekki dyskomfort. W tekście zwróciłam uwagę na to, że spożywanie cukru nie jest przeszkodą do utraty kilogramów. Jeśli chodzi o wypryski to w przypadku ich pojawiania się radziłabym ograniczyć spożywanie produktów wysokoprzetworzonych. U mnie to było bardzo pomocne. Jeśli masz duże problemy skórne najlepiej udaj się do specjalisty. Powodzenia!

   Odpowiedz
 • Dominika
  6 maja 2023 o 07:08

  Po detoksie cukrowym nikt się nie „rzuca na jedzenie jakby jutra miało nie być”. Nie zgadzam się. Jestem w trakcie odstawienia cukru i moja ochota na słodycze raczej mija a nie nasila się. Przez pierwsze dni bolała głowa, byłam nerwowa – minęło a ja się cieszę, że nie czuję przymusu zjedzenia słodkiego do kawy i smakuje mi woda. Nie zamierzam robić żadnych degustacji tortów po zakończeniu, nie czuję takiej potrzeby i o to właśnie chodzi, żeby mózg się odzwyczaił.

  Odpowiedz
  • Jaaaaaaa
   19 stycznia 2024 o 09:19

   Dokładnie tak

   Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*