Hupercyna - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Hupercyna

Huperzine-A jest związkiem ekstaktowanym z ziół rodziny Huperziceae. Substancja znana jest jako inhibitor acetylcholinesterazy oraz antagonista receptora NMDA, która przekracza barierę krew-mózg. Enzym rozkładający jeden z podstawowych neuroprzekaźników, acetylocholinę, na cholinę i resztę kwasu octowego. Znajduje się głównie w zakończeniu płytki motorycznej i w synapsach cholinergicznych w centralnym układzie nerwowym.

Acetylcholina jest znana jako neurotransmitera uczenia się i jest zaangażowana w siłę skurczu mięśni. Zwiększenie poziomu acetylocholiny jest rutynowo stosowane wśród dwuboistów oraz pracowników naukowych.

Huperzine-A wydaje się być stosunkowo bezpiecznym związkiem. Z badań przeprowadzonych na zwierzętach oraz na ludziach dotyczących toksyczności substancji nie wykazano skutków ubocznych w rutynowych dawkach. Istnieją przesłanki badawcze, które sugerują włączenie Huperzine-A w leczeniu choroby Alzheimera.

Warto zauważyć, że:

  •  Huperzine-A wydaje się być substancją rozpuszczalną w wodzie. Nie ma potrzeby łączenia jej z posiłkiem.
  • Chociaż początkowe skoki stężenia są szybkie, Huperzine-A wydaje się mieć długi okres półtrwania; Profil farmakokinetyczny może się zmieniać przy zmianie dawkowania.

Jak brać?
Suplementacja Huperzine-A waha się w przedziale 50-200 mg dziennie. Zazwyczaj przyjmowana w jednej dawce przed intensywnym wysiłkiem fizycznym lub psychicznym. Dawka może być podzielona na mniejsze i częstsze porcje. Branie Huperzine-A ‚rekreacyjnie’, w myśl zasady ‚byleby łykać tabletki’, nie da żadnego efektu.

W ‚Anestezjologii, tom 1’ Reinharda Larsen możemy przeczytać, że do działań niepożądanych inhibitorów acetylocholoesterazy można zaliczyć:

  • silną bradykardię spowodowaną wpływem stymulacji nerwu błędnego na nserce
  • kurcz oskrzeli
  • zwężenie źrenicy

HADES HEGEMONY – HUPERZINE A (HUPERCYNA)

Artykuł nie ma być poradnikiem medycznym, żebym pisał co należy robić gdy przedawkujemy substancję. Nigdy nie należy przekraczać dawki na opakowaniu.

 

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*