Jabłczan Magnezu (Magnesium Malate) - zbadaliśmy suplement 06.2022 - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Jabłczan Magnezu (Magnesium Malate) – zbadaliśmy suplement 06.2022

Biorąc pod uwagę to, iż magnez jest jednym z głównych składników mineralnych odgrywających niebagatelną rolę w organizmie człowieka postanowiliśmy zbadać owy suplement w celu zapewnienia o jego wiarygodności i znakomitej jakości. Badanie przeprowadzone w bardzo dobrym laboratorium HAMILTON wykazało, iż suplement diet Apollos’s Hegemony Magnesium Malate zawiera pokładane ilości magnezu i może z powodzeniem być wykorzystywany do niwelowania jego niedoborów lub jako wsparcie codziennej diety w jego podaż.

Działanie magnezu

Prawidłowy poziom magnezu jest niezwykle ważny dla dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania. Bierze on udział w prawie 300 relacjach enzymatycznych i jest bardzo istotny dla sprawnej pracy mięśni oraz układu nerwowego, a także reguluje ciśnienie krwi oraz wspiera układ odpornościowy. Wraz z wapniem i witaminą D wpływa na korzystnie na kości, badania pokazują, że odpowiednie spożycie magnezu wiąże się z wyższą gęstością kości, ich lepszą mineralizacją oraz zmniejszeniem ryzyka osteoporozy u kobiet w okresie pomenopauzalnym. W ostatnim czasie również dowiedziono, iż odpowiedni poziom tego pierwiastka może korelować z występowaniem cukrzycy typu 2, a fakt ten tłumaczony jest jego rolą w kontroli glukozy i metabolizmie insuliny, a ponadto jego należyta podaż jest niezbędna w prawidłowym leczeniu tego schorzenia. Magnez jest również sprzymierzeńcem zdrowego serca i jak wspomniano wcześniej oddziaływuje na ciśnienie tętnicze, dlatego można przypisać mu zdolności kardioprotekcyjne. Terapia magnezem może pomóc w łagodzeniu migrenowych bólów głowy, wyniki badań pokazują, że niedobór tego składnika mineralnego jest zazwyczaj obserwowany u pacjentów, którym doskwierają migrenowe bóle głowy. Magnez może odgrywać również rolę w tzw. PMS, czyli zespole napięcia przedmiesiączkowego, przeprowadzono badania, które pokazują, że zażywanie magnezu wraz z pirydoksyną (wit. B6) może łagodzić objawy PMS’su. Poziom magnezu prawdopodobnie również ma znaczenie w rozwoju chorób psychicznych, tj. depresji, zaburzeń lękowych etc, jednakże informacja ta wymaga jeszcze wielu analiz.

Opisywany jabłczan magnezu

Co wyróżnia Apollos’s Hegemony Magnesium Malate?

Sugerując się faktem, iż magnez wpływa niemalże na 300 reakcji enzymatycznych w organizmie można śmiało wysnuć wniosek, że jest on bardzo ważnym składnikiem diety. Należyta podaż magnezu jest nieodzownym punktem zdrowego i dobrze działającego organizmu. Średnie zapotrzebowanie na ten pierwiastek wynosi około 400 mg/ dobę u mężczyzn oraz 320 mg/ dobę u kobiet. Jedna kapsułka badanego suplementu zawiera aż 89,4 mg, a więc mamy 105% deklarowanej ilość tego pierwiastka, co odpowiada prawie 1/3 ilości zapotrzebowania w przypadku kobiet i 1/4 u mężczyzn, zatem z powodzeniem może być on wykorzystywany w przypadku wszelkiego rodzaju niedoborów tego składnika, czy jako zwykłe wzbogacenie codziennej diety.

Podsumowanie

Apollos’s Hegemony Magnesium Malate jest bardzo dobrej jakości, w 100% bezpiecznym suplementem diety, który z powodzeniem może stanowić środek uzupełniający codzienny jadłospis osób, które borykają się z jego znacznymi niedoborami, czy też stosują mało obfitującą w ten pierwiastek dietę. Systematyczna podaż magnezu z pewnością przyniesie wiele benefitów w kwestii zdrowia i samopoczucia.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*