Jak odzyskać kontrolę nad odchudzaniem - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Jak odzyskać kontrolę nad odchudzaniem

Cześć!

Nazywam się Olga Białas i w tym artykule podzielę się z Tobą, dlaczego zdecydowałam się napisać książkę poświęconą odchudzaniu.

 

   Zamów książkę w naszym sklepie

Kim jestem?

Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Mogłabym oczywiście wymieniać swoje dyplomy – inżynier… bla, bla, bla… może nawet zdobyłabym chwilowy podziw w Twoich oczach, ale moje wykształcenie nie przekazuje całej prawdy o mnie. To tylko składowa, jedna z wielu, które razem tworzą prawdziwą całość.
Nie chcę budować swojej wartości przez wymienianie zdobytych certyfikatów. Zacznijmy od czystej karty. W związku z tym postaraj się powstrzymać z ocenami i potraktuj ten artykuł jako wstęp do prywatnego eksperymentu. Mam nadzieję, że moja książka będzie  początkiem prawdziwej rewolucji w Twoim życiu.

Nie możesz schudnąć i nie wiesz dlaczego?

Masz już dość nieskutecznych diet, monotonnych jadłospisów i ciągłych wyrzeczeń, a wizja regularnych ćwiczeń przyprawia Cię o mdłości? Uwierz mi, kiedyś tkwiłam w tym samym miejscu, rozgoryczona i zniechęcona, pogniewana na samą siebie. Któż z nas choć raz w życiu nie był na diecie – ten jest wielkim szczęśliwcem. Dieta, trening, efekt jojo – z pewnością wiele kobiet dobrze zna te tematy. Niektórym udało się stracić nadprogramowe kilogramy, jednak wciąż wiele osób przegrywa w walce o szczupłą sylwetkę.

Skąd pomysł na książkę Jak odzyskać kontrolę nad odchudzaniem?

Jak odzyskać kontrolę nad odchudzaniem

Statystyki dotyczące nadwagi i otyłości Polaków od wielu lat świadczą o alarmującym problemie w zakresie odżywiania, który dotyka coraz większą część społeczeństwa. Pracuję na co dzień z osobami po wielu próbach odchudzania i wiem, jakie decyzje sprawiają im największą trudność. Jedynie dwie osoby na dziesięć zachowują efekty odchudzania przynajmniej przez rok. Reasumując, aż 80% wraca do poprzedniej wagi, a nawet większej. Problemem w skutecznym odchudzaniu nie jest niewiedza, ale brak umiejętności wdrożenia jej w życie. Redukcja masy ciała nie opiera się tylko na przestrzeganiu gotowych szablonów i kartki z jadłospisem. Dieta była, będzie i jest sprawą indywidualną dla każdego człowieka. Moim celem nie jest przekazanie suchej teorii, ale praktycznych strategii, które każdy może dopasować do swoich możliwości. Stworzyłam poradnik, będący źródłem wiedzy wspomagającej odzyskanie kontroli nad procesem jedzenia. Uwzględnienie w procesie połączenia tego, co dzieje się zarówno na poziomie myśli, jak i ciała umożliwia osiągnięcie trwałych i satysfakcjonujących efektów.

Lubisz jeść? I bardzo dobrze!

Drogą do sukcesu na zbędne kilogramy i lepsze samopoczucie, nie są głodówki czy pojawiające się i jeszcze szybciej znikające z serwisów społecznościowych diety cud. Podczas gdy, mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku. Zanim się na nie zdecydujemy, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy gotowi na efekt jojo, kiepskie samopoczucie, problemy ze skórą, włosami i paznokciami.

Jedzenie jest nieodłączną częścią naszego dnia. Lubimy smakować i próbować nowych smaków. Niektórzy preferują słodkie potrawy, inni wolą „konkretne” jedzenie. Trudno czasem zachować umiar, ale przy zastosowaniu kilku zasad i wypracowaniu prawidłowych nawyków, można osiągnąć niespodziewane efekty. Z pewnością wykształcone nowe zachowania, przybliżą nas do upragnionej sylwetki, a jednocześnie rozwiną w nas ciekawość smaków, nowych potraw i doświadczeń kulinarnych.

Dobrze zbilansowana dieta, ruch i styl życia

 

 

Te trzy czynniki są odpowiedzialne za sukces w walce o zdrowie, nastrój i kondycję. To one wpływają nie tylko na naszą wagę, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie. W teorii o tej zasadzie wie każdy, kto chociaż raz próbował zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Ze względu na to w swojej książce staram się pokazać jak zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz dostosować dietę do trybu życia.

Co znajdziemy w książce?

W książce „Jak odzyskać kontrolę nad odchudzaniem” przedstawiłam wiedzę na temat podstaw psychologii i dietetyki, wspierającej skuteczne odchudzanie. Wyjaśniłam główne zagadnienia z zakresu zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i kształtowania nawyków żywieniowych. Książkę podzieliłam na dwie części: umysł i ciało.

Umysł

W pierwszej opisałam psychologiczne podstawy efektywnego odchudzania. Ponadto skupiłam się na tematach prawidłowego budowania nawyków, formułowania celów i analizie emocji. W niniejszej części omówiłam najczęściej popełniane błędy w toku odchudzania. Książka stanowi zbiór praktycznej wiedzy o motywacji, samodyscyplinie oraz samoakceptacji.

Ciało

Drugi człon skupia się na przedstawieniu najważniejszych informacji z zakresu dietetyki i praktycznej wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Wyjaśniłam czym są kalorie i makroskładniki, a także omówiłam metodę obliczania zapotrzebowania energetycznego. Odpowiedziałam na najczęściej zadawane pytania przez osoby pragnące zmniejszyć swoją wagę. Ponadto poddałam analizie problemy, z którymi borykają się osoby po wielu próbach odchudzania. Przede wszystkim pozycja dedykowana jest dla kobiet, które mają problem z utrzymaniem długotrwałych efektów redukcji masy ciała.

>>POBIERZ FRAGMENT KSIĄŻKI<<

Prawidłowe nawyki, kluczem do zmiany

Chciałam pokazać, że zmiany, jakie przybliżą każdego z nas do osiągnięcia trwałych i satysfakcjonujących efektów powinny zacząć się nie tylko na poziomie ciała, ale przede wszystkim na poziomie myśli.

„Jak odzyskać kontrolę nad odchudzaniem” to poradnik, będący źródłem wiedzy wspomagającej odzyskanie kontroli nad procesem jedzenia. Dzięki tej lekturze czytelnik nauczy się prawidłowego budowania nawyków, formułowania celów i analizie emocji. Omówienie najczęściej popełnianych błędów w toku odchudzania, pozwoli się na nie przygotować i je zminimalizować. To książka o motywacji, samodyscyplinie oraz samoakceptacji.  Uzupełniona o informacje z zakresu dietetyki i praktycznej wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Najczęściej zadawane pytania oraz analiza problemów, z którymi borykają się osoby po wielu próbach odchudzania, stanowią bazę tego poradnika, który pozwala nabrać dystansu do samego siebie i zmagań, z którymi zmaga się czytelnik.

Ta książka to historia przemiany, moich doświadczeń i wiedzy, którą zdobyłam z ogromną determinacją, a teraz chce podzielić się nią z Tobą! Uwierz, że zdrowy styl życia może stać się Twoją najlepszą przyjaciółką, jeśli tylko pokochasz swoje ciało i odważysz się iść do przodu, odpowiedzialnie i cierpliwie. Powiem Ci, jak zacząć, jak walczyć w chwilach słabości i jak utrwalić pozytywną zmianę na całe życie, a utrata nadmiarowych kilogramów, o której marzysz, pojawi się niepostrzeżenie i na zawsze. I będzie smakować jak mleczna czekolada!

Ściskam,

Olga!

 

Jestem psychodietetykiem, inżynierem chemii i certyfikowaną trenerką personalną.
Dodatkowo jestem autorką książki „Jak odzyskać kontrole nad odchudzaniem”.
Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach branżowych.
Zawsze chętnie służę pomocą i przekazuje swoje spostrzeżenia. Indywidualnie dobieram dietę, ćwiczenia i suplementację.
W swojej pracy staram się wspierać klientów w zmianie nawyków żywieniowych i poszerzać ich świadomość dotyczącą zdrowego trybu życia.

Facebook: Olga Białas Dobry Dietetyk
Instagram: dobrydietetyk.olga

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*