Najczęstsze błędy na siłowni - cz. 1 - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Najczęstsze błędy na siłowni – cz. 1

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu treningów w siłowni, to dla wielu osób przełomowy moment w życiu. Nic dziwnego, że w większości przypadków motywacja z tym związana jest bardzo silna. Bardzo często jednak, równie silna jest chęć uzyskania jak największych efektów, w jak najkrótszym czasie. Dla niejednej osoby, która jest laikiem w temacie kulturystyki i fitnessu, czy też sportu ogółem, siłownia to magiczne miejsce, “żywy Photoshop”, w którym człowiek przejdzie błyskawiczną metamorfozę w krótkim czasie i bez przykładania uwagi na detale dotyczące właściwego treningu. W dużej mierze właśnie to rzutuje na wiele błędów, które popełniają początkujący. Oto najczęstsze z nich.

 

1. Nieumiarkowanie w treningu

przetrenowanie 2

Wspomniana we wstępie motywacja osób początkujących, wpływa na to, że wielu z nich przesadza z ilością wykonywanych ćwiczeń,
w myśl błędnej zasady “im więcej i częściej, tym lepiej”. Tak, jak i w innych obszarach życia, tak również w przypadku aktywności fizycznej, niezbędny jest umiar. Wykonywanie zbyt dużej ilości ćwiczeń, to prosta droga do przetrenowania i kontuzji, które mogą radykalnie zmniejszyć apetyt na dalszą przygodę ze sportem. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni balans między treningiem, a odpoczynkiem
i regeneracją.

Kreatyna o udowodnionym działaniu ergogenicznym!

2. Plan treningowy? A na co to komu?

Dlaczego Twój trening może być nieefektywny – kilka słów od Rudej!

Jednym z częściej występujących błędów u nowicjuszy jest brak odpowiedniego planu treningowego. Pomachanie hantelkami, przebiegnięcie kilku kilometrów na bieżni, czy też zrobienie kilku powtórzeń wyciskania sztangi z maksymalnym obciążeniem, nie zrobi z nikogo Herkulesa. Dla początkujących, skonstruowanie i respektowanie skrupulatnego planu treningowego, jest “czarną magią”
i nierzadko już na wstępie potrafi zniechęcić do dalszych treningów. Tymczasem to jeden z najistotniejszych elementów treningowych. Dobrze ułożony plan przyczyni się do harmonijnego rozwoju ciała i zapobiegnie powstawaniu urazów.

3. Błędna technika

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to “lider” wśród błędów u osób początkujących. Ma to swoje podłoże m.in. w nadmiernej motywacji i chęci uzyskania szybkich efektów. Trenując zgodnie z wymienioną wyżej zasadą “im więcej, tym lepiej”, wiele osób kompletnie ignoruje (świadomie lub nie) konieczność zachowania właściwej techniki ćwiczenia. Bez tego, nie dość, że efektywność danej aktywności może spaść nawet do zera, to na dodatek organizm bardzo szybko może nabawić się urazu.

Przeciwdziałaj nadmiernym stanom zapalnym dzięki połączeniu
kurkuminy i piperyny

4. Pomijanie niektórych partii mięśniowych

Niejedna osoba ćwicząca w siłowni, udaje się do tego miejsca, aby zadbać wyłącznie o pojedyncze partie mięśniowe. Legendarne wręcz pomijanie treningu nóg jest chyba najlepszym tego przykładem. Niektórym mężczyznom zależy tylko na dużych bicepsach i klatce piersiowej, kobietom na uwydatnieniu pośladków itp. Tymczasem w zasadzie jedyną słuszną drogą do ładnej i zdrowej sylwetki, jest dbałość o kompleksowy rozwój ciała.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*