W jaki sposób wykorzystać kwarantannę na rozwój osobisty i pracę nad swoją sylwetką? - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

W jaki sposób wykorzystać kwarantannę na rozwój osobisty i pracę nad swoją sylwetką?

Obecna sytuacja to nie powód do załamywania się. Co prawda nic nie wskazuje na to, że prędko nasze sposoby na aktywność fizyczną, takie jak siłownia, ćwiczenia w grupie w klubie fitness i tego typu czynności, które do tej pory pomagały nam zadbać o swoją sylwetkę były “legalne”. Na szczęście jednak, czas ten możemy poświęcić na rozwój osobisty i możliwie najlepiej wykorzystać go również pod kątem sylwetkowym. Co zrobić, żeby z kwarantanny nie wyjść 10 kilogramów na plusie, z załamaniem nerwowym czy depresją? Każdy z nas ma dostęp do szeregu możliwości, które w związku z większą ilością wolnego czasu warto wykorzystać. W jaki sposób? Przedstawiamy kilka prostych sposobów na czas wolny i spędzenie go w taki sposób, aby nasz mózg nie zwariował.

W takiej sytuacji warto powrócić do korzeni i dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o swój rozwój psychiczny i fizyczny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym artykułem. Mamy nadzieję, że doda Wam on otuchy na nowe możliwości w trakcie najbliższych tygodni. Przede wszystkim jednak zachowajmy zdrowy rozsądek i doprowadźmy do tego, aby nasza psychika była wciąż w doskonałej kondycji.

Rozwój osobisty

Każdy z nas na pewno na co dzień boryka się z brakiem wolnego czasu. To doskonały moment na to, aby odkładane przez nas czynności na nowo powróciły do łask. Masz swoją hobby, które do tej pory musiało czekać na swoją kolej? Doskonale! Czas najwyższy na to, aby odkurzyć dawno nie używaną gitarę, nauczyć się nowych słówek z obcego języka, czy zwrócić uwagę na swój rozwój osobisty.

To dobry moment, jeśli nie najlepszy na to, aby więcej czytać i skupić się na nauce. Każdy z nas jest teraz w trudnej sytuacji, jednak nie oznacza to, że każdy dzień musi wyglądać tak samo. Kiedy już uda Ci się skończyć kolejny sezon ulubionego serialu, sprawdź, co nowego piszczy w trawie w interesującej Cię branży. Poczytaj artykuły naukowe, dowiedz się więcej na temat dziedziny, która od dawna Cię interesowała, czy po prostu przeczytaj jedną z pozycji książkowych, która pozwoli Ci na przykład na lepsze gospodarowanie swoim czasem.

Sen i regeneracja

Jeszcze nigdy wcześniej nie miałeś na pewno tak dużo czasu na zadbanie o jeden z podstawowych aspektów naszej codzienności. Nareszcie możesz wysypiać się tak, jak zawsze powinno to wyglądać. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego dobowego rytmu, aby każdy dzień wykorzystać możliwie najlepiej. Zalecenia związane ze snem są bardzo często przypominane. Niestety jednak tylko nieliczni z nas wciąż się do nich stosują. Dlatego tak podstawowe elementy, jak odpowiednia ilość snu na dobę powinny być przez nas przypominane możliwie najczęściej. Ile powinniśmy spać? Zakładając, że chcemy w możliwie najbardziej wydajny sposób wykorzystywać możliwości naszego mózgu, zaleca się, aby osoby dorosłe spały siedem, a w najlepszym wypadku osiem godzin dziennie. Ktoś z Was na pewno zarzuci nam, że w obecnej sytuacji, kiedy nasze życie jest bardzo dynamiczne i szybkie, tak duża ilość godzin poświęcona nas sen i regenerację jest niemożliwa do spełnienia.

Pamiętaj, że warto spać minimum 7 godzin dziennie. To dopiero ¼ naszej dobry, a resztę czasu możesz śmiało wykorzystać na pracę, kontakt z najbliższymi, czy gotowanie potraw, które do tej pory były tylko w Twoich marzeniach.

Magnez  + cynk = wsparcie jakości snu

Eksperymentuj w kuchni

Więcej czasu to również więcej możliwości kulinarnych. Pamiętasz, jak wielu z nas narzeka na brak czasu przez co usprawiedliwiało swoje mniej lub bardziej nieracjonalne wybory żywieniowe? Teraz w dobie kwarantanny, kiedy musisz siedzieć w domu, możesz skupić się na przygotowaniu wyjątkowe smacznych i skomplikowanych potraw bez obaw, o to, że nie starczy Ci czasu.

 

Zadbaj o różnorodność w swojej diecie, eksperymentuj i baw się w kuchni. Coraz więcej osób chwali się swoimi wypiekami, które do tej pory były przez nich rzadko wykonywane albo odkładane na lepszą porę.

5000 IU witaminy D3

Dowiedz się więcej

Dysponujemy w obecnych czasach tak ogromnym dostępem do wiedzy, że grzechem byłoby z niego nie skorzystać. Kiedy masz więcej czasu możesz ponownie wrócić do materiałów (chociażby związanych z odżywianiem, dietą i mitami związanymi z tematyką zdrowego stylu życia) i po prostu doskonalić się w wybranej przez siebie dziedzinie. Zazwyczaj dostępność informacji pozostaje na wyciągnięcie Twojej ręki i jest darmowa lub wymaga od Ciebie kupienia nowej książki. Poświęcony czas w dobie kwarantanny zaowocuje po jej zakończeniu. Kiedy skończy się cała sytuacji wrócisz do swojej codzienności bogatszy o cenną wiedzę i umiejętności i będziesz mógł wykonywać wszystkie czynności, które sprawiały Ci radość jeszcze lepiej.

Ucz się nowych rzeczy

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, wciąż masz mnóstwo możliwości na sport i rozwijanie swoich umiejętności. Bardzo dobrym sposobem na tak trudny czas jest zapoczątkowanie w sobie nowych nawyków. Regularne ćwiczenie jogi pozwoli Ci oderwać mózg od obecnej sytuacji, uspokoić swoje myśli i zadbać o koncentrację.

 

Możesz postawić na aktywność na świeżym powietrzu, przemierzać wiele kilometrów na rowerze, rolkach, biegać, czy spacerować. Ćwiczenia aerobowe korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Lepiej robić to, co jest teraz możliwe, niż nie robić niczego.

Ćwiczenia w domu

Pomysłów na ćwiczenia w domu jest naprawdę mnóstwo. Możesz na nowo odkryć czucie mięśniowe nawet jeśli nie gospodarujesz profesjonalnym sprzętem. Wystarczy, że zaopatrzysz się w gumy oporowe i gumy mini band. Wykonanie treningu za pomocą ograniczonego ciężaru nie oznacza braku jego efektywności. A co jeśli nie chcesz inwestować w nowe urządzenia i produkty do ćwiczeń? Zapewniam Cię, że możesz wykorzystać ogólnodostępne przedmioty. Do wykonywania ciekawych treningów, które korzystnie wpłyną nasze samopoczucie tak naprawdę nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Możesz wspomóc się gotowymi materiałami w sieci, odkryć ćwiczenia z masą własnego ciała, czy wspomóc się butelkami wody, książkami i wszystkim, co waży chociażby kilka kilogramów. Potrzeba jest w końcu matką wynalazków i kiedy, jak nie teraz możesz ćwiczyć swoją kreatywność.

Nie spędzaj całego dnia za biurkiem lub na kanapie

Większość z nas pracuje zdalnie i w trakcie dnia musi wykonać szereg różnych obowiązków. Warto skorzystać z dostępnych możliwości, które pozwolą nam na lepszą organizację. W ten sposób możemy liczyć na większą ilość czasu dla siebie, dla swoich najbliższych i na kultywowanie swoich pasji. Nie spędzaj całego dnia za biurkiem czy na kanapie i zrób to dla dobrego samopoczucia i swojego zdrowia.

Wsparcie funkcji kognitywnych

Postaw na domowe SPA

Relaks jest bardzo cennym sposobem na uspokojenie naszych myśli, lepszą pracę naszego układu nerwowego i poprawę wydolności naszych zdolności kognitywnych. Przy pomocy dostępnych od ręki produktów, takich jak maseczki, sole do kąpieli, możesz urządzić sobie domowe SPA i choć na chwilę oderwać się od trudnej rzeczywistości.

Wykorzystaj kwarantannę

Bez względu na to, jaki jest Twój sposób na pokonanie nudy i rutyny dnia codziennego, jedno jest pewne. Masz wokół siebie ogrom możliwości, które wciąż pozwalają Ci na rozwój umysłowy, utrzymanie dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Mamy nadzieję, że każdy z nas wykorzysta ten czas najlepiej, jak tylko to możliwe. Życzymy Wam dużo wytrwałości w tym, co robicie i samodyscypliny.

 

Racjonalne podejścia do żywienia, suplementacji i aktywności fizycznej. Pasja połączona z potrzebą ciągłego poszukiwania nowych informacji.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*