Najlepsze produkty wzmacniające stawy - TOP 10 - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Najlepsze produkty wzmacniające stawy – TOP 10

Problemy ze stawami, pojawiają się w wyniku wieloletnich zaniedbań. Brak ruchu, nieprawidłowa dieta, narażenie stawów na zbyt duże obciążenia – wszystko to wpływa na stałe pogarszanie ich stanu zdrowia. Słabe stawy są znacznie bardziej narażone na urazy.

Aby poprawić stan stawów, uzupełnij niedobór tych substancji, które są kluczowe dla ich zdrowia.

Przed Tobą lista 10 najważniejszych substancji wpływających pozytywnie na zdrowie stawów.

Kwasy Omega 3 / olej rybi

Są niezbędne dla zachowania prawidłowego nawilżenia stawów. Regularne przyjmowanie preparatów zawierających omega-3, zmniejsza stany zapalne i pozwala zmniejszyć ból, towarzyszący uszkodzeniom stawów. Najlepsze źródła Omega-3, to oleje roślinne, orzechy i ryby. Dbajmy o dostarczenie kwasów EPA/DHA przynajmniej w dawce 500-1000mg dziennie.

Brokuły

Warzywa z rodziny krzyżowych, kryją w sobie jeszcze wiele tajemnic. Brokuły, kalafior i kapusta, wpływają na spowolnienie rozwoju chorób stawów. Oprócz tego, zapobiegają występowaniu nowotworów, dostarczają minerałów i witamin, oraz dużej dawki błonnika.

Witamina D

Witamina D kojarzy się głównie ze zdrowiem kości, jednak wpływa ona pozytywnie także na stawy. Dzięki niej można zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapalenia stawów. Niektóre produkty zawierające dużo witaminy D, jak na przykład nabiał, mogą wzmacniać ból towarzyszący uszkodzeniu stawów, dlatego lepiej jest zastąpić go tranem, lub częściej wychodzić na słońce.

Pamiętaj że suplementacja witaminą D (aktywną D3) jest jedną z najistotniejszych w codziennym żywieniu. Łącz ją z K2MK7 w celu lepszego transportu – gotowe idealne zestawienie obydwu witamin znajdziesz w Apollo Vitamin D3 K2MK7

apollos-vitamin-D3-235x355-400x400

Oliwa z oliwek

Osoby będące na diecie śródziemnomorskiej, rzadziej chorują na stawy i mają mniejsze problemy z poranną sztywnością stawów. Oliwa, oprócz kwasów omega-3, zawiera także antyoksydanty, usuwające wolne rodniki. Dzięki nim, można ograniczyć mikrouszkodzenia stawów wywołane przez zanieczyszczenie środowiska i nieprawidłową dietę.

oliwa-z-oliwek-paleo-smak

Imbir

Imbir to zioło o silnych właściwościach przeciwzapalnych. Stosuje się go, by zmniejszyć mdłości i szybciej wyzdrowieć przy przeziębieniu. Regularne przyjmowanie imbiru, poprawia stan stawów i zmniejsza ból. Należy uważać na jego wpływ na rozrzedzanie krwi – łączenie go z lekami na krzepliwość, należy skonsultować z lekarzem.

Witamina C

Jeśli masz problemy ze stawami, powinieneś jak najszybciej zwiększyć ilość witaminy C w swojej diecie. Osoby, które nie mają niedoborów tego składnika, chorują na stawy o 30% rzadziej od pozostałych. Witamina C jest konieczna do produkcji kolagenu, oraz wpływa na wiele procesów w organizmie człowieka. Dawka dzienna zalecana przez instytuty to 80mg , co jest naprawdę niską dawką. Ta sama dawka obowiązuje wg przepisów dzieci ważące 5kg jak dorosłych ważących do 100kg. Coś tu nie gra… Zalecamy dawkowanie 500-3000mg dziennie

Antocyjany

Barwniki roślinne, zmniejszają stany zapalne w organizmie. Wiśnie, czarne jagody, truskawki, winogrona i … bakłażany, mają bardzo duży wskaźnik aktywności antyoksydacyjnej ORAC i dlatego, są polecane pacjentom z uszkodzeniami stawów. Wiśnie zmniejszają ilość kwasu moczowego w stawach, dzięki czemu ograniczają ryzyko powstania dny moczanowej.

Glukozamina

Jedną z przyczyną chorób stawów, jest niedobór glukozaminy, związku stanowiącego budulec chrząstki stawowej. Z czasem ilość naturalnej glukozaminy maleje, przez co zwiększa się tarcie między tkankami. Przykładem łatwo wchłanialnej glukozaminy jest Glucosamine Pro z firmy XXL Nutrition. Zawiera siarczan glukozaminy oraz siarczan chondroityny, czyli dwie substancje, które wchodzą w skład chrząstki stawowej. Aby zobaczyć efekty działania glukozaminy, należy stosować ją regularnie. Dotyczy to także pozostałych preparatów wspierających zdrowie stawów.

Ostaryna

Preparaty z grupy SARM, wpływają na zwiększenie Twojej siły i szybsze spalanie tłuszczu. Ostaryna, wspiera równocześnie stawy, co jest szczególnie przydatne dla bodybuilderów oraz ciężarowców. Dzięki niej nie dochodzi do sytuacji, gdy możemy podnieść bardzo duży ciężar, ale nasze stawy są zbyt słabe, by go utrzymać. Skuteczne dawkowanie ostaryną w celu regeneracji stawów jest bardzo tanie i jednocześnie ogromnie skuteczne, porównywalne z stosowaniem farmakologicznych środków przepisywanych na receptę. Wystarczy 5 mg na dobę, a to jedynie koszt ok 0,60-0,80zł dziennie.

Na rynku znajdują się specyfiki w takiej dawce w 1 kapsułce (5mg) jak np. Olympus Labs Ostarine

olympus-labs-ostar1ne-400x400

Żelatyna

Zdania na temat działania żelatyny są mocno podzielone. Część osób uważa, że żelatyna i jej główny składnik, kolagen nie ma żadnego wpływu na stawy, natomiast część, że są one bardzo pomocne dla zachowania ich zdrowia. W tej chwili brakuje wyników potwierdzających jedną lub drugą tezę.

Jedno jest pewne – uzupełnianie niedoboru tych składników z diety, jest znacznie tańsze niż w formie tabletek. Żelatyna jest bezpieczna nawet w dużych dawkach.

gummibarchen-318362_960_720

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*