Ranking przedtreningówek - 2022 - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Ranking przedtreningówek – 2022

Po co Ci przedtreningówka?

Większość osób, która uczęszcza na siłownie stosowała lub stosuje regularnie odżywki przedtreningowe. Niektórzy oczekują skupienia, „pompy” mięśniowej, poprawy wyników siłowych i lepszych przyrostów masy mięśniowej, a ci najbardziej wymagający chcą mieć wszystko w jednym.

By sprostać oczekiwaniom klientów, producenci często wsypują do swoich produktów wszystko jak leci, im dłuższy skład tym lepiej. Oczywiście tak nie jest, weźmy pierwszą lepszą przedtreningówkę i zaraz zobaczymy np. antyoksydanty – to ma być chwyt marketingowy?

Przeładowane składy

Skoro przeciwutleniacze mają zbawienny wpływ na nasz organizm to czemu, by ich nie dorzucić jako jeden ze składników? Dlatego, iż ich duże ilości stosowane okołotreningowo mogą negatywnie wpłynąć na chociażby adaptacje treningowe poprzez tłumienie stanu zapalnego, który powstaje w wyniku treningu oporowego, a jest on niezbędny do zajścia hipertrofii (rozwoju) mięśniowej.

Każdy stack przedtreningowy powinien mieć substancje, które współdziałają ze sobą i razem tworzą wspólną całość i… działają tak, jak opisuje producent. Teraz przedstawię Wam trzy przedtreningówki, które spełniają te wszystkie warunki i krótko opiszę ich skład oraz działanie.

 

GAINZDESIRE

Testosterone.pl GainzDesire to pierwszy produkt ambasadorski – stworzony wraz z Mikołajem Żeglińskim – ambasadorem #testoteroneteam; będącym jednym z prowadzących wraz z Oskarem Hejmowskim i Karolem Skotnicznym – grupę SST (Sports Science Team) zrzeszającą młode talenty w dziedzinie kulturystyki, treningu, odżywiania i suplementacji Mikołaj teorie przekłada także na praktykę – jest aktualnym mistrzem Czech kulturystyki naturalnej (2019 r).
To co znajdziesz w środku tego innowacyjnego suplementu to połączenie substancji, które wraz z Mikołajem uznaliśmy za idealne połączenie podstawowych substancji do zastosowania przed treningiem – tylko i wyłącznie w skutecznych dawkach.  Dzięki temu nie musisz już kupować kilku produktów gdy masz w tym jednym odpowiednie – optymalne dawki w tej legalnej (doping free) przedtreningówce.
Porcja: 40 g
Skład:

– Monohydrat kreatyny – 5 gKreatyna, jest molekułą produkowaną w organizmie ludzkim. Występuje głownie w tkance mięśniowej i gromadzi ona wiązania wysokoenergetyczne, w postaci fosfokreatyny, która w sytuacji stresowej (np. wysiłek) uwalnia energię do komórki, powodując wzrost siły lecz nie tylko.  Obniża poziom miostatyny (białko utrudniające rozwój masy mięśniowej), powoduje wydajniejszą syntezę jednostek energii (ATP – Adenozyno-5′-trifosforan), powiększa komórki mięśniowwe, w wyniku ich nawodnienia co powoduje, że środowisko wodne optymalizuje procesy anaboliczne, zwiększa efektywność restyntezy glikogenu (zapasowe źródło energii).

Jabłczan cytruliny – 12 g – Jest aminokwasem, który uczestniczy w cyklu ornitynowym. Bierze udział w procesach produkcji energii podczas wysiłku. Jest tak zwanym boosterem tlenku azotu, który rozszerza światła naczyń krwionośnych, dzięki czemu do naszych mięśni może dotrzeć więcej substancji odżywczych co może przełożyć się na progres zarówno sylwetkowy, jak i siłowy. Jest szczególnie znana ze względu na swoje właściwości „pompujące”.

Instanizowane EAA – 10 g, w tym 2 g l-leucyna – niezbędne aminokwasy, które aktywują syntezę białek mięśniowych (MPS) i opóźniają występowanie uczucia zmęczenia układu nerwowego.

Beta-alanina – 4.8 g – Jest aminokwasem, dzięki któremu możemy zwiększyć siłę, wytrzymałość, jak i wykonywać dany wysiłek dłużej. Należy ją brać regularnie jak kreatynę, jednak dodawanie jej do przedtreningówek jest dobrą strategią, ponieważ nie musimy pamiętać, by dostarczać ją osobno, bo po prostu przyjmujemy dawkę przed treningiem.

Betaina bezwodna – 3 g – Jest pochodną glicyny, wpływa na syntezę kreatyny w organizmie. Wedle dostępnej literatury, okołotreningowo, powoduje także wzrost produkcji IGF-1 będącym jednym z kluczowych elementów wspomagających rozwój masy mięśniowej

– Kofeina – 300 mg – Najpopularniejszy składnik przedtreningówek jak i przedtreningówka sama w sobie. Doskonale pobudza, zwiększa możliwości treningowe, siłę, zmniejsza odczucie zmęczenia i znużenia. Zwiększa liczbę spalonych kalorii na treningu, dlatego też jest podstawowym składnikiem spalaczy tłuszczu.

– Bioperyna – 3 mg – zwiększa przyswajanie wielu substancji.

OMA

Skonsutruowana wraz z Markiem „FitMaker” Fischerem. Cenioną osobą na polskiej scenie dietetycznej. Suplement został skierowany w głównej mierze do osób uprawiające sporty walki oraz te o charakterze wytrzymałościowym, ponieważ takie osoby stanowią duży odsetek podopiecnzych Marka. Jednakże! Po dodaniu dodatkowo od siebie Cytruliny, preparat świetnie sprawdzi się także dla osób trenujących siłowo.

Porcja: 10 g

Teraz również wymienię skład, ale opisze tylko te substancje, o których nie napisałem wyżej.

Skład:

– Kreatyna 1,5 g,
– B-alanina 2,5 g,
– Betaina 1,5 g,
– Kofeina 150 mg,
– Miks EAA 2,5 g,
– Forskolina 10 mg Pomocna w okresie redukcji tkanki tłuszczowej i wysiłku fizycznym ze względu na swoje działanie w stymulowaniu metabolizmu. Usprawnia prace tarczycy.
– Ekstrakt z Różeńca górskiego 100 mg – adaptogen wspierający zdolności treningow,
– Magnez 50 mg,
– Potas 160 mg,
– Sód 160 mg.

 

Blitzkrieg

 

Porcja: 13,5 g

 

Skład:

L-Cytrulina 4 g

Betaina 2, 5 g

Beta-alanina 1,6 g

Dużo osób po spożyciu beta-alaniny ma charakterystyczne swędzenie na ciele, niektórym to przeszkadza, a niektórych napędza do działania i pobudza.

Dwuwinian choliny 750 mg – Jest prekursorem acetylocholiny, poprawia koncentrację i skupienie na treningu, „hamuje” rozdrażnienie, które może być spowodowane zbyt dużą dawką kofeiny.

Siarczan agmatyny 500mg – Podobnie jak cytrulina – jest boosterem tlenku azotu, poprawia krążenie krwi, zwiększa ilośc substancji odżywczych dostarczanych do mięśni, ale również poprawia działanie centralnego układu nerwowego.

Acetyl-L-karnityna 350 mg – Jest to nic innego jak acetylowana karnityna, przydatna głównie w okresie ciężkich treningów, ponieważ zmniejsza zmęczenie i pozwala dłużej działać na wysokich obrotach.

Kofeina 290 mg

Ekstrakt z żeń-szenia koreańskiego 200 mg – Jest to głównie prozdrowotna substancja wykorzystywana w medycynie dalekiego wschodu od setek lat. Jednak znalazła zastosowanie też w treningu oporowym, wpływa pozytywnie na regenerację, zdolności wysiłkowe.

L-teanina 100 mg – Jest aminokwasem, może „hamować” negatywne skutki działania kofeiny, podobnie jak dwuwinian choliny. Poprawia koncentracje, pamięć.

Ekstrakt z korzenia Astragalusa 100 mg – Następny prozdrowotny składnik, adaptogen, który pozytywnie wpływa na relaksację, zmniejsza poziom odczuwanego stresu.

DMHA 75 mg – Poprawia pamięć, koncentrację, skupienie oraz pobudza.

 

Stim Punch

 

Teraz również wymienię skład, ale opisze tylko te substancje, o których nie napisałem wyżej.

Porcja: 10,2 g

Skład:

Beta-alanina 3,5 g

Gliceryna 1 g – Nie jest boosterem tlenku azotu, ale bardzo dobrze wpływa na „pompę” mięśniową, ponieważ poprawia nawodnienie mięśni, poprawia ukrwienie jak i dostarczanie składników odżywczych.

Agamtyna 1 g

Dwuwinian choliny 500 mg

L-tyrozyna 500 mg – Jest aminokwasem, prekursorem neuroprzekaźników. Stosuje się ją w celu poprawy koncentracji, poprawy funkcji kognitywnych jak i pobudzenia.

Kofeina 350 mg

N-Fenyloetylo Dimetyloamina 200 mg – Potęguje działanie kofeiny, pobudza jak i zmniejsza odczucie zmęczenia

L-teanina 200 mg

N-metyloliberyna 100 mg – Działanie podobne do kofeiny, lecz silniejsze. Pobudza, zmniejsza odczucie zmęczenia.

Astragin 50 mg – Jest to połączenia żeń-szenia z Astragalusem, ich działanie opisałem wyżej.

Ekstrakt z kanny (Sceletium tortuosum) 25 mg – Roślina z południowych obszarów Afryki, jest adaptogenem. Ma szerokie działanie, głównie pomaga zaadatpować się do bardziej stresowych sytuacji (w tym też do treningu siłowego).

 

 

  Number One Supreme Pre-Workout

Porcja: 15 g

Skład:

Jabłczan cytruliny 8 g w tym 5,4 g cytruliny

Beta-alanina 2,2 g

Arginina 1 g – Jest aminokwasem i boosterem tlenku azotu. Poprawia ukrwienie, dowóz substancji odżywczych do mięśni. Wpływa na „pompę” mięśniową.

Acetyl-L-karnityna 500 mg

NALT 500 mg – Jest zmodyfikowaną (acetylowaną) wersją jednego z aminokwasów – tyrozyny. Wpływa pozytywnie na pobudzenie, chęć do działania poprzez zwiększenie syntezy dopaminy. Może pozytywnie oddziałowywać na redukcję tkanki tłuszczowej.

Guarana 300 mg (ekstrakt 22%) w tym kofeina 66 mg – Wykazuje właściwości pobudzające, może pozytywnie wpłynąć na koncentrację oraz na spalanie tkanki tłuszczowej.

Kofeina 330 mg

Ekstrakt z forskoliny 200 mg w tym forskolina 20 mg – Pomocna w okresie redukcji tkanki tłuszczowej ze względu na swoje działanie w stymulowaniu metabolizmu. Usprawnia prace tarczycy.

Hordenina HCL 50 mg – Jest alkaloidem o działaniu stymulującym. Wpływa na siłę skurczu mięśnia sercowego oraz wykazuje działanie bakteriobójcze. Pomaga w syntezie neuroprzekaźników, dzięki czemu może pozytywnie wpłynąć na funkcje kognitywne.

 

Podsumowanie

Z powyższych preparatów przedtreningowych każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wszystkie substancje doskonale się uzupełniają i razem tworzą potężne stacki, które będą wspierać nasze cele, czy to siłowe czy sylwetkowe.

 

 

 

 

 

Jestem studentem dietetyki, od kilku lat interesuje się tą dziedziną i nieustannie poszerzam swoją wiedzę.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*