Sposoby na trening, gdy braknie czasu - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Sposoby na trening, gdy braknie czasu

W obecnych czasach znalezienie wolnego czasu bardzo często graniczy z cudem. Plan dnia dla wielu osób jest napięty do granic możliwości. W takich warunkach “wciśnięcie” choćby godziny treningu między inne obowiązki nierzadko jest jedynie mrzonką. Myli się jednak ten, który uważa, że do utrzymywania ciała w dobrej kondycji konieczna jest wizyta w siłowni czy w sali treningowej. Aktywność sportową można z powodzeniem uprawiać również przy deficycie czasu – w domu, a nawet w pracy czy też szkole.

Domowa siłownia

Jeśli możesz wyposażyć swoje “cztery kąty” w hantle z regulowanym obciążeniem, drążek rozporowy i paraletki, to masz już bardzo duży potencjał pod kątem możliwości treningowych. Możesz bowiem pozwolić sobie nawet na częściowy trening siłowy. Bicepsy (standardowe uginanie bicepsów z hantlami), barki (wyciskanie hantli, unoszenie hantli w bok), a nawet nogi (wykroki z hantlami) spokojnie wytrenujesz w domu. Hantle wykorzystasz również do rozpiętek, o ile dorzucisz do wyposażenia ławkę treningową. Plecy rozwiniesz zaś przy pomocy drążka. Prawda, że proste rozwiązanie?

Trening w pracy

Trening w pracy brzmi dla Ciebie nierealnie? W takim razie, to kolejny dowód, że ograniczenia są tylko w głowach. Przy zastosowaniu kilku trików również w miejscu pracy możesz zadbać o kondycję swojego ciała. Pompki i przysiady to najlepsze przykłady. Przy użyciu krzesła możesz też zadbać o tricepsy robiąc “odwrotne pompki”.

Doskonałym rozwiązaniem, zarówno w pracy, szkole, a w niektórych przypadkach nawet podczas jazdy samochodem, są też ćwiczenia izometryczne. Polegają one na maksymalnym napięciu mięśni, które można wykonywać bez żadnego dodatkowego sprzętu, przy wykorzystaniu minimalnej powierzchni. Bodaj najpopularniejszym ćwiczeniem izometrycznym jest wszechobecny plank. “Deska” świetnie angażuje mięśnie brzucha, ale zaangażowane i napięte jest tak naprawdę całe ciało.

Lepszy rydz niż nic

Jeśli powyższe propozycje treningowe to dla Was i tak zbyt duże wyzwanie, to postawcie przynajmniej na krótki stretching. Lepszy rydz niż nic. Nawet rozciąganie zmusi organizm do pewnego wysiłku i zwiększy jego elastyczność oraz doda energii. 

Podczas krótkich ćwiczeń w pracy, szkole czy w domu zyskujemy coś więcej niż samo wzmocnienie organizmu. Korzyścią będzie również zastrzyk energii na dalszą część dnia i odświeżenia umysłu. Szkoła, praca, czy dużo obowiązków domowych to bardzo popularne wymówki wielu osób, którym nie po drodze z siłownią. Jak widać, dla chcącego nic trudnego – wystarczy odrobina chęci i bez problemu można połączyć trening z innymi zajęciami.

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*