Taurynian Magnezu (Magnesium Taurate) - zbadaliśmy suplement 2023.05 - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Taurynian Magnezu (Magnesium Taurate) – zbadaliśmy suplement 2023.05

Biorąc pod uwagę to, iż magnez jest jednym z głównych składników mineralnych odgrywających niebagatelną rolę w organizmie człowieka, a znaczna część społeczeństwa dostarcza jego niedoborową ilość to  postanowiliśmy zbadać suplement Magnesium Taurate od Apollo’s Hegemony w celu zapewnienia o jego wiarygodności i najwyższej jakości. Badanie przeprowadzone akredytowanym i co podkreślamy, NIEZALEŻNYM laboratorium HAMILTON wykazało, iż suplement diet Apollos’s Hegemony Magnesium Taurate zawiera pokładane ilości magnezu i może z powodzeniem być wykorzystywany do niwelowania jego niedoborów lub jako wsparcie codziennej diety w jego podaż.

 

Magnez, jako niezastąpiony pierwiastek dla organizmu, pełni wiele istotnych funkcji i działań. Oto kilka kluczowych działań magnezu:

 1. Regulacja pracy układu nerwowego: Magnez jest niezbędny do prawidłowego przewodzenia impulsów nerwowych, co wpływa na funkcjonowanie neuronów. Wpływa również na równowagę elektrolitową, co ma znaczenie dla prawidłowej pracy mięśni, w tym mięśnia sercowego.
 2. Metabolizm:Magnez jest istotny dla przemiany substancji odżywczych, takich jak węglowodany, tłuszcze i białka, w energię. Jest również zaangażowany w syntezę białek oraz regulację procesów metabolicznych w organizmie.
 3. Zdrowe kości: Około 60% magnezu w naszym ciele znajduje się w kościach. Magnez, wraz z witaminą D, jest niezbędny do prawidłowego odkładania wapnia i innych składników mineralnych w kościach, co wzmacnia ich strukturę. W ten sposób magnez przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i może pomóc w zapobieganiu osteoporozie.
 4. Regulacja poziomu glukozy: Magnez wpływa na regulację poziomu glukozy we krwi poprzez utrzymanie zdrowej insulinooporności i gospodarki glukozowej. Niedobór magnezu może wpływać na zaburzenia glikemii i zwiększać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.
 5. Redukcja skurczów mięśniowych: Magnez ma właściwości rozkurczowe, dlatego jego suplementacja może pomóc w zmniejszeniu ryzyka skurczów mięśniowych, drżenia rąk oraz skurczów nóg.
 6. Redukcja stresu i poprawa snu: Magnez odgrywa rolę w regulacji poziomu hormonów stresu, takich jak kortyzol. Może również wpływać na relaksację mięśni, co przyczynia się do poprawy jakości snu.
 7. Ciśnienie tętnicze i zdrowe kości: Magnez bierze udział w regulowaniu ciśnienia krwi, co w efekcie przekłada się na działanie kardioprotekcyjne.
 8. Redukcja stresu i poprawa snu: Magnez odgrywa rolę w regulacji poziomu hormonów stresu, takich jak kortyzol. Może również wpływać na relaksację mięśni, co przyczynia się do poprawy jakości snu.
 9. Redukcja objawów PMS: Magnez może odgrywać również rolę w tzw. PMS, czyli zespole napięcia przedmiesiączkowego, przeprowadzono badania, które pokazują, że zażywanie magnezu wraz z pirydoksyną (wit. B6) może łagodzić objawy PMS’su.
 10. Zdrowie psychiczne: Poziom magnezu prawdopodobnie również ma znaczenie w rozwoju chorób psychicznych, tj. depresji, zaburzeń lękowych etc, jednakże informacja ta wymaga jeszcze wielu analiz.

Warto pamiętać, że działania magnezu są złożone i wzajemnie się przenikają. Niedobór tego pierwiastka może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, dlatego regularne spożywanie magnezu poprzez odpowiednią dietę lub suplementację może mieć korzystny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Taurynian Magnezu – KUP TERAZ

 

Co wyróżnia Apollos’s Hegemony Magnesium Taurate?

Sugerując się faktem, iż magnez wpływa niemalże na 300 reakcji enzymatycznych w organizmie, można śmiało wysnuć wniosek, że jest on bardzo ważnym składnikiem diety. Należyta podaż magnezu jest nieodzownym punktem zdrowego i dobrze działającego organizmu. Średnie zapotrzebowanie na ten pierwiastek wynosi około 400 mg/ dobę u mężczyzn oraz 320 mg/ dobę u kobiet. Jedna kapsułka badanego suplementu zawiera aż 91 mg jonów magnezu na deklarowane 80 mg, tak więc mamy 114% deklarowanej ilość pierwiastka, co odpowiada prawie 1/3 ilości zapotrzebowania w przypadku kobiet i 1/4 u mężczyzn, zatem z powodzeniem może być on wykorzystywany w przypadku wszelkiego rodzaju niedoborów tego składnika, czy jako zwykłe wzbogacenie codziennej diety. Co więcej forma taurynianu stosowana przed snem, wpływa pozytywnie na produkcje neuroprzekaźnika GABA, który wykazuje działanie tonizujące, więc może wesprzeć prawidłową jakość snu.

Podsumowanie

Apollos’s Hegemony Magnesium Tauratejest bardzo dobrej jakości, w 100% bezpiecznym suplementem diety, który z powodzeniem może stanowić środek uzupełniający codzienny jadłospis osób, które borykają się z jego znacznymi niedoborami, czy też stosują mało obfitującą w ten pierwiastek dietę. Systematyczna podaż magnezu z pewnością przyniesie wiele benefitów w kwestii zdrowia i samopoczucia.

 

  Dodaj swój komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*