Ranking BCAA - Najlepsze aminokwasy 2018 - TOP aminokwasy BCAA

Kategorie

Najczęściej czytane

BCAA – Ranking 2023

Aminokwasy a dokładniej aminokwasy egzogenne, czyli takie, które muszą być dostarczone do organizmu  z zewnątrz najczęściej w postaci pokarmu bądź suplementacji, biorą udział w wielu ważnych procesach metabolicznych chociażby takich jak przemiana tryptofanu do neurotransmitera serotoniny, a następnie do produkcji hormonu melatoniny, która odpowiada za regulacje naszego cyklu dobowego [1], czy chociażby rola Leucyny jako aktywator kinazy białkowej mTOR, która bezpośrednio odpowiada między innym za syntezę białek mięśniowych [2].

Jakich efektów możemy się spodziewać dzięki takim preparatom ? Ciekawym efektem suplementacji BCAA (branched chain amino acids/aminokwasy rozgałęzione) jakim zaobserwowano w badaniach był zmniejszony wychwyt Tryptofanu, co pozwala na wykonanie dłuższego, bardziej intensywnego treningu, co może być wykorzystane w sportach siłowo-wytrzymałościowych [3]. Natomiast jeśli zależy nam na hipertrofii mięśniowej, musimy zadbać o dostarczenie wszystkich aminokwasów egzogennych, dlatego w takiej sytuacji stosowanie EAA (essential amino acids/niezbędne aminokwasy) będzie dużo korzystniejszym rozwiązaniem.

Mając to wszystko na uwadze, należy jednak pamiętać, że kluczową rolę w wyborze odpowiedniego suplementu poza ceną zawsze na pierwszy miejscu powinna stanowić jakość danego produktu, dlatego chciałbym wam przedstawić  5 godnych uwagi pozycji !

 

1. Na sam początek przedstawiamy BCAA od Testosterone.pl, które charakteryzuje się niemalże natychmiastową rozpuszczalnością, przepysznymi owocowymi smakami oraz niecodziennie spotykanym dodatkiem, jakim jest cytrulina.

 

 

2. BCAA Powder XXL Nutrition – Produkt ten znany jest między innymi za swoją 100% instanizacje, co oznacza, że jego rozpuszczalność jest niemal natychmiastowa. Firma zajmująca się produkcją tych aminokwasów cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników z całego świata już od 8 lat.

Jest to nie tylko subiektywna ocena kupujących, ponieważ produkt jest farmaceutycznie przebadany co świadczy o jego znakomitej jakości (https://www.supplementlabtest.com/tests/bcaa-powder-xxl-nutrition-free-amino-acid-analysis-supplementlabtestcom

3. Olimp BCAA Xplode – to klasyczne BCAA 2:1:1 spod rąk marki OLIMP, która jako jedna z niewielu ma wystawione swoje produkty w Aptekach, co świadczy o ich świetnej jakości. Instanizowany surowiec świetnie się rozpuszcza i dostępny jest w pysznych owocowych a także orzeźwiających smakach.

 

 

4. DNA Supps BCAA – produkt drugiej firmy marki OLIMP. Niesamowicie korzystne cenowo za takie stężenia substancji aktywnych w jednej porcji. Produkt ten zwiększy siłę i wydolność podczas ciężkich i długotrwałych ćwiczeń oraz zapobiega objawom przemęczenia i przetrenowania, a także podobnie jak w przypadku BCAA XXL jest instanizowane dzięki czemu świetnie się rozpuszcza

5. BioTech BCAA Flash Zeroświetny produkt, w którego skład oprócz rozgałęzionych aminokwasów BCAA, wchodzą także: glutamina i oraz witamina B6. Dodatek aminokwasu glutaminy może jeszcze bardziej poprawić regenerację w trakcie i po treningu. Wit. B6 natomiast wspomaga działanie opóźniające wystąpienia zmęczenia w trakcie treningu.

 

 

 

 

Piśmiennictwo:

 1. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1016/S0014-5793(01)03319-1/abstract
  2. http://jn.nutrition.org/content/134/4/996S.long
  3. http://jn.nutrition.org/content/136/2/544S.long
  4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21067832
  5. Mirecka A.A., Kołodziejczyk-Czepas J., Wachowicz B. (2013). Katechiny – aktywność biologiczna i rola w profilaktyce chorób układu krążenia. KOSMOS. Problemy Nauk Biologicznych 62(298), 77-85.

 

Myślę, że moją przygodę z dietetyką najlepiej opisują słowa ''Od ogółu do szczegółu''. Zaczęło się tak jak u większości z nas, co zrobić, żeby wyglądać i czuć się lepiej we własnej skórze ? Szukanie odpowiedzi i gotowych rozwiązań w czasopismach i na forach internetowych, mordercze plany treningowe, wyrzeczenia itd. A wszystko dlatego, że u kogoś taki schemat się sprawdził, więc u mnie też musiał. Lecz zawsze gdzieś z tyłu głowy zdawałem sobie sprawę, że to nie może być jedyny sposób, nawet jeśli efekty były widoczne gołym okiem.

I tak zaczęło się poszukiwanie odpowiedzi na pytania ''gdzie, co, jak i dlaczego?''. Dlaczego taka dieta działa ? Jak to sie dzieje, że tkanka tłuszczowa znika, a mięśniowa rośnie ? Co się dzieje w naszym organizmie po zjedzeniu węglowodanów czy białka ? Gdzie zachodzą te wszystkie procesy ?

Szukając odpowiedzi zdałem sobie sprawę, że uwielbiam to co czytam, czego się dowiaduję i to w jaki sposób jestem w stanie wykorzystać zdobytą wiedzę w życiu codziennym. Sprawiało mi to przyjemność do tego stopnia, że postanowiłem zmienić kierunek studiów z Architektury na Dietetykę, i przeprowadzić się do innego miasta. W trakcie studiów zaczynałem od podcastów i webinarów, kolejnym krokiem było czytanie artykułów i książek, nie tylko tych o dietetyce, a bardziej tych związanych z ludzką fizjologią, następnie przyszła kolej na szkolenia i konferencje naukowe, szukanie badań naukowych i ostatecznie przekucie całej teorii w praktykę.

Zaczęło się skromnie od pomocy w utracie wagi najbliższym znajomym i rodzinie, aktualnie pracuję z osobami, które posiadają różne zaburzenia metaboliczne, bądź choroby autoimmunologiczne, jak i również ze sportowcami, którzy chcą zmaksymalizować swój potencjał fizyczny jak i również ten sylwetkowy.

Na tym Fanpage'u postaram się dzielić zdobytym na przestrzeni lat doświadczeniem, pokazać różne rozwiązania jednego problemu, a nie utarte schematy, wstawiać mniej lub bardziej skomplikowane artykuły oraz będę odpowiadać na wszelkie pytania zadawane bezpośrednio do mnie.

Moja nauka cały czas trwa, dlatego jestem zawsze otwarty na ciekawą debatę i konstruktywną krytykę.

Pozdrawiam Filip

 • Aneta
  22 listopada 2017 o 12:49

  BCAA od xxla jadłam pare miesiecy temu i faktycznie świetne

  Odpowiedz
  • T-BLOG
   27 listopada 2017 o 19:45

   faktycznie klienci jak i klientki bardzo chwalą za smak 🙂

   Odpowiedz
   • Kamil
    8 czerwca 2018 o 07:03

    Co tam chwalenie smaku to ma działać a nie smakować.

    Odpowiedz
 • Krzysiek J
  24 listopada 2017 o 10:41

  jadłem allyou need xxla zachęcony porównaniami z allday you may richa i przyznam że smak wymiata !

  Odpowiedz
  • T-BLOG
   27 listopada 2017 o 19:44

   Dzięki za opinie.

   Odpowiedz
 • yaRek
  7 grudnia 2017 o 12:21

  ciekawe zestawienie, ja zajadałem się w listopadzie bcaa 20:1:1 olimpa z cytruliną i bardzo fajne w smaku i dodatek cytruliny też robi swoje, co mozecie o nim powiedzieć?

  Odpowiedz
 • Tomasz
  18 lipca 2018 o 16:12

  Co do Olimpu to nie dziwie się ze produkty sa w aptekach w koncu to firma farmaceutyczna. A co jakosci to bym był bardzo ostrozny. Omega 3, 7 krotnie przekroczone dawki metali ciezkich najgorszy produk na polskim rynku (raport NIK) reszta tez nie najlepsza.

  Odpowiedz
  • T-BLOG
   14 września 2018 o 22:22

   mozesz podeslac link do tych badań? My Badaliśmy na wlasna reke Fish Oil Apollos (1000mg 55%) i praktycznie żadnych metali ciężkich – po 20x poniżej norm! 🙂 na naszym instagram tv jest omówienie wyników z publikacją – https://www.instagram.com/tv/BkV2d_dl601/

   Odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*