Ranking EAA - 2024 - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Ranking EAA – 2024

Jeśli znasz się chociaż trochę na żywieniu, to na pewno wiesz czym są makroskładniki. Jednym z nich, oprócz węglowodanów i tłuszczy jest białko. W kontekście białka, prawdopodobnie słyszałeś również o aminokwasach. Są to elementy z których składają się białka. Można je podzielić aminokwasy egzogenne oraz endogenne. Te pierwsze nie mogą być syntetyzowane w organizmie. Konieczne jest więc, aby były przyjmowane z pożywieniem lub z suplementami diety.

 

Czym jest EAA?

Ciało nie może przetrwać bez niezbędnych aminokwasów. Odgrywają ważną rolę w metabolizmie i budowie białek organizmu, są wykorzystywane do wytwarzania energii oraz biorą udział w produkcji substancji przekaźnikowych. Niezbędny aminokwas –  tryptofan jest przekształcany wraz z witaminą B6 w hormon szczęścia – serotoninę. Z kolei fenyloalanina jest ważna dla syntezy insuliny, melaniny i hormonów tarczycy. Metionina jest niezbędna do procesów detoksykacji, a lizyna jest częścią tkanki łącznej. Struktury tkankowe nie mogą się rozwijać, jeśli niezbędne aminokwasy nie są odpowiednio dostarczane do organizmu.

Każdy z niezbędnych aminokwasów pełni ważne funkcje.

Aminokwasy zawarte w EAA:

 1. Metionina
 2. Walina
 3. Leucyna
 4. Izoleucyna
 5. Lizyna
 6. Fenyloalanina
 7. Treonina
 8. Tryptofan

 

Badanie

38 zdrowych osób w podeszłym wieku (8 mężczyzn, 30 kobiet; wieku 70-75 lat, masie ciała: 70-85 kg i wzroście ok. 160 cm) zostało losowo przydzielonych do grupy otrzymującej suplement lub placebo. Spożywali oni dwa razy dziennie przez 12 tygodni wieloskładnikowy suplement diety na bazie niezbędnych aminokwasów (EAA) zawierającego EAA, kreatynę, witaminę D. Analiza między grupami wykazała poprawę poziomu witaminy D we krwi u osób spożywających EAA. Badanie pokazuje, że u zdrowych osób starszych wieloskładnikowa suplementacja diety oparta na EAA przez 12 tygodni nie jest skuteczna w niewydolności, ale może pozytywnie wpływać na masę mięśniową czy siłę mięśni, siłę mięśni.

 

Ranking

1.Testosterone EAA

 

„Testosterone.pl EAA+C to innowacyjny produkt od zaufanego polskiego dostawcy suplementów. Stanowi on mieszankę najbardziej istotnych aminokwasów z dodatkiem cytruliny w formie jabłczanu.  O aminokwasach można z czystym sumieniem powiedzieć, że budują ludzkie ciało. Są kluczowe dla funkcjonowania całego organizmu, a praca komórek byłaby bez nich niemożliwa. W skład preparatu wchodzą między innymi: L-Leucyna, L-Walina, L-Lizyna, L-Fenyloalanina, L-Treonina.

Preparat bogaty jest także w jabłczan cytruliny – potężny booster tlenku azotu

EAA+C to produkt stworzony specjalnie dla sportowców i osób aktywnych.

Najważniejsze zalety suplementu to:

 • bogata mieszanka najważniejszych aminokwasów
 • optymalna koncentracja składników aktywnych
 • dodatek jabłczanu cytruliny EAA+C to suplement diety najwyższej jakości, który z pewnością zadowoli najbardziej wymagających konsumentów. Zarówno sportowców, jak i amatorów

 

 

2.Biotech EAA Zero

 

„BioTech – EAA ZERO to suplement diety z kategorii aminokwasów zawierający w swoim składzie wszystkie niezbędne aminokwasy białkowe. EAA mogą mieć swe zastosowanie:

– u osób aktywnych fizycznie,

– u osób, które chcą wspomóc regenerację organizmu,

– w celu dostarczenia  szybkoprzyswajalnej formy niezbędnych aminokwasów.

BioTech – EAA ZERO to wysokiej jakości suplement:

– bogaty w mieszankę najważniejszych aminokwasów,

– zawierający optymalne koncentrację składników aktywnych.

Suplement zaspokoi oczekiwania zarówno amatorów, jak i sportowców zawodowych. Składniki: L-glutamina (25,6%), L-leucyna w proszku (L-leucyna, emulgator (lecytyny), maltodekstryna) (11,4%), chlorowodorek L-lizyny (10,7%), kwas (kwascytrynowy), aromaty, L-walina (7,4%), L-fenyloalanina (7,1%), L-izoleucyna (5,7%), L-treonina (4,3%), chlorowodorek L-histydyny (3,5%), L-metionina (2,9%),L-tryptofan (1,1%), substancja słodząca (sukraloza), barwniki (Czerwień Allura AC*, indygotyna). *Czerwień Allura AC może mieć szkodliwy wpływ na aktywność iskupienie uwagi u dzieci. Możliwa obecność mleka, jaj, glutenu, soi, skorupiaków, dwutlenku siarki i orzechów

 

3. Trec Amono EAA

„TREC AMINO EAA to połączenie wszystkich aminokwasów egzogennych, czyli takich, których organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie.

Składniki: maltodekstryny; jabłczan L-cytruliny; regulatory kwasowości – kwas cytrynowy, kwas jabłkowy; tauryna; aromaty; Ekstrakt Guarany [nasiona] (Paullinia cupana) [22% Kofeiny]; ); ekstrakt zielonej herbaty [liście] (Camellia sinensis) [55% EGCG]; ekstrakt zielonej kawy [nasiona] (Coffea robusta) [50% ACG]; substancje zagęszczające ? guma celulozowa, guma ksantanowa; substancja słodząca ? sukraloza; wit. B6 (chlorowodorek pirydoksyny); wit. B12 (5? deoksyadenozylokobalamina.

4. Olimp Nutrition – EAA

„Olimp Labs Amino Eaanabol Xplode jest to produkt wysokiej jakości, charakteryzujący się dużą wchłanialnością oraz synergią działania EAA, dodatkowych BCAA, L-glutaminy oraz l-alaniny.

Plusy produktu:

 • doskonały produkt aminokwasowy
 • w składzie zawiera wolne, farmaceutycznie czyste formy aminokwasów
 • oparty na aminokwasach egzogennych (EAA; L-leucyna, L-lizyna, L-walina, L-isoleucyna, L-treonina, L-fenyloalanina, L-metionina, L-tryptofan
 • w produkcie stosunek poszczególnych aminokwasów został dobrany w oparciu o zapotrzebowanie EAA ustalone metodą współczynnikową  przez ekspertów WHO/FAO/UNU Plusem jest także łatwa forma przyrządzenia produktu.

Składniki: EAA mtrx [L-leucyna, chlorowodorek L-lizyny, L-walina, L-izoleucyna, L-treonina, L-fenyloalanina, L-metionina, L-tryptofan], EAA Support [L-glutamina, L-tyrozyna, chlorowodorek L-histydyny, L-alanina, cystyna (jako źródło L-cysteiny)], EXTRA BCAA [L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna], nikotynamid – niacyna, chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6; guma arabska – substancja zagęszczająca; kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, cytrynian sodu – regulatory kwasowości;  aromaty, acesulfam K, sukraloza – substancje słodzące.”

 

Podsumowanie

Nie jesteśmy w stanie syntezować tych aminokwasów, które są dostępne w EAA, dlatego ważne jest, aby pokryć ich zapotrzebowanie w wystarczających ilościach. Suplement ma działanie wspomagające wzrost mięśni, szczególnie u sportowców sportów siłowych i kulturystów. Jeśli zwiększone zapotrzebowanie nie zostanie zaspokojone, nastąpi ujemny bilans azotowy. W rezultacie następuje rozkład białka. Jednak wszyscy sportowcy odnoszą korzyści z suplementacji EAA. Osoby na diecie niskobiałkowej, takie jak weganie i wegetarianie, również powinny zwracać większą uwagę na odpowiednie zaopatrzenie organizmu w te białka.

 

Źródła:

https://testosterone.pl/testosterone-pl-eaa

https://testosterone.pl/biotech-usa-eaa-zero

https://testosterone.pl/olimp-labs-amino-eaanabol-xplode

https://testosterone.pl/ah-reference-eaa-powder

https://en.wikipedia.org/wiki/Essential_amino_acid

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aminokwasy_endogenne#:~:text=Aminokwasy%20endogenne%20(gr.,przyjmowa%C4%87%20systematycznie%20wraz%20z%20po%C5%BCywieniem.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31021358/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6107748/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7164311/

https://pixabay.com/pl/photos/r%c4%99ka-trzyma%c4%87-3839218/

Magister sportu na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, studentka psychologii, trener personalny, miłośniczka zdrowego stylu życia i treningów, szczególnie siłowni, która pomogła mi wyjść z zaburzeń odżywiania. Stawiam na zdrowy rozsądek i balans.

  Dodaj swój komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*