Najlepsze suplementy na budowanie masy mięśniowej - Testosterone Wiedza

Kategorie

Najczęściej czytane

Najlepsze suplementy na budowanie masy mięśniowej

Popularne splity i programy treningowe

Cykl masowy to czas, który staramy się wykorzystać jak najlepiej. Planujemy dietę, suplementację
i ćwiczenia – wszystko po to, by zmaksymalizować efekty. Na rynku można znaleźć pełny wachlarz produkt
ów suplementacyjnych mających na celu zwiększenie osiągów na siłowni i wspomaganie ćwiczeń. Pierwsze pytanie, które należy w tym miejscu postawić to: “czy naprawdę potrzebujemy suplementacji?”. Odpowiedź niestety nie może być całkowicie jednoznaczna, gdyż jest ona zależna naszych celów
i priorytetów. Drugim pytaniem naturalnie będzie teraz: “jakie suplementy wybrać?” lub “co powinny
w sobie zawierać”. Skł
ad suplementów przeznaczonych dla sportowców, podobnie jak indywidualne potrzeby każdego organizmu są nierzadko bardzo złożone.

 

Białko na stół

Nie od dziś wiadomo, że podstawowym składnikiem budującym mięśnie jest białko i to jego należy dostarczyć organizmowi
w zwiększonych ilościach, kiedy zależy nam na jak największych przyrostach. Teoretycznie da się to zapotrzebowanie pokryć dietą wzbogaconą o białko, ale znacznie łatwiej zrobić to wtedy, gdy urozmaicimy dietę w suplementy oparte na tych najlepiej przyswajalnych postaciach. Na rzecz suplementów przemawia też koncentracja składników, bowiem w codziennej diecie ciężko jest zawrzeć tak duże ilości białka i utrzymać ją zróżnicowaną.

Szczególną uwagę warto poświęcić białkom serwatkowym, których cechy to:

  • łatwa przyswajalność,
  • wspomaganie regeneracji mięśni,
  • stymulowanie anabolizmu.

Wysokiej jakości miks izolatu i koncentratu białka serwatkowego

Skoro białko to i aminokwasy

I to nie byle jakie. Mowa tu o aminokwasach egzogennych EAA. Jest to substancja bardzo często stosowana
w sporcie i przez kulturystów – nie bez powodu. Aminokwasy EAA, podobnie jak białko serwatkowe, odgrywają sporą rolę w regeneracji mięśni.  Suplementacja aminokwasów jest istotna głównie ze względu na fakt, iż są one lekkostrawne i śmiało można stosować je
w suplementacji wewnątrztreningowej.

Niezbędne aminokwasy od testosterone.pl w pysznych owocowych smakach

Beta-alanina

Beta-alanina również jest naturalnym aminokwasem. To ona, w bardzo dużym stopniu, odpowiada za zwiększenie wydolności podczas ćwiczeń ze względu na produkcję karnozyny. Utrzymywanie optymalnego poziomu karnozyny, to gwarancja zwiększenia wytrzymałości, a także kolejny sposób na regenerację potreningową.

B-alanina w atrakcyjnej cenie

Nic co ludzkie nie jest nam obce

Mowa oczywiście o kreatynie, która naturalnie występuje w komórkach ludzkiego organizmu, a 95% całej jej zawartości znajduje się mięśniach szkieletowych. Kreatyna jest substancją bardzo powszechnie stosowaną przez sportowców i kulturystów. Jest to jeden
z najlepiej przebadanych suplementów na rynku. Stosowanie jej pomaga zwiększyć wzrost masy mięśniowej, zwiększać objętość komórek mięśniowych i wspomaga regenerację potreningową.

ATP – adenozyno-5’-trifosforan to organiczny związek chemiczny, który jest niezbędny do dostarczania energii do mięśni. Kreatyna pomaga polepszyć wydajność sytnezy ATP, dzięki czemu możemy ćwiczyć intensywniej
i z lepszymi efektami.

Stabilny chlorowodorek kreatyny 

Decyzje, decyzje…

 Koniec końców to tylko od ćwiczącego zależy w jaki sposób postanowi wspomagać swój organizm w treningu. Warto poeksperymentować przez jakiś czas z różnymi substancjami, producentami i składami i sprawdzić jak reaguje organizm. Najważniejsze to nie poddawać się i szukać najskuteczniejszych sposobów dla siebie.

Hej! Od kilku lat jestem prawdziwą tropicielką nowości oraz dawno zapomnianych, ale wciąż aktualnych sposobów na fit życie. Kiedy nie pracuję, to czytam, chodzę, spaceruję z psem, biegam, skaczę, jeżdżę na rowerze i jem szpinak z gruszką i pietruszką.
Czy trenuję regularnie? Chciałabym! Za to wiem jak się odżywiać, żeby było zdrowo i wartościowo przy jednoczesnym zachowaniu szczupłej sylwetki. Dzielę się z Wami moją wiedzą człowieka aktywnego - zapraszam do lektury pozostałych moich artykułów - mam nadzieję, że Was zainspirują :)

    Dodaj swój komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*