Informacje
  • Czas realizacji zamówienia
  • Dostępność produktów
  • Koszty transportu
  • Oryginalność produktów
  • WYSYŁKA ZAGRANICZNA (EUROPE)
  • Regulamin
  • Kupony rabatowe
  • Bezpieczeństwo
  • Mapa strony
O firmie
  • Dane firmy
  • Certyfikaty i autoryzajce
 • Facebook
 • Instagram

  Tanie Koszty wysyłki

Odbiór w punkcie pocztowym 7,99 zł
Kurier Pocztex48 8,99 zł
InPost Paczkomaty 24/7 11,99 zł
Kurier Pocztex48 pobranie 11,99 zł
Kurier UPS 14,99 zł
Kurier UPS pobranie 17,99 zł
Paczka zagraniczna (EU) od 19,99 zł

DOSTAWA POCZTEX48 GRATIS od 299 zł

Płatność kartą, przelewem, paypal, przy odbiorze.

Lactobacilus Rhamonus

Układ pokarmowy człowieka nie jest w stanie prawidłowo spełniać swoich funkcji bez równowagi w przestrzeni flory bakteryjnej jelit. Cały ten układ zamieszkuje ponad 400 rodzajów mikroorganizmów - korzystnych i tych mniej potrzebnych. Do pierwszej kategorii na pewno zaliczyć możemy bakterie probiotyczne. 
 
W układzie pokarmowym pełnią cały szereg różnych funkcji, ale ich wpływ nie ogranicza się tylko do tego obszaru - choć do niedawna tak właśnie uważano. Jak się jednak okazuje, od właściwej flory bakteryjnej jelit zależy między innymi skuteczność działania układu immunologicznego. Bakterie probiotyczne zasiedlają jelita i tworzą w nim ochronną kolonię, tym samym stanowią konkurencję dla innych organizmów takich jak wirusy i szkodliwe bakterie takie jak: Clostridium, Salmonella, E. coli, czy Streptococcus. Pomagają również usunąć z ciała szkodliwe toksyny, czy metale ciężkie.
 
Jedną z takich bakterii jest Lactobacillus rhamnosus - stanowi jeden z najszczegółowiej przebadanych szczepów probiotycznych. Jego działanie polega właśnie na zwiększaniu szczelności bariery jelitowej i hamuje przenikanie przez nią patogennych drobnoustrojów lub obcych antygenów i alergenów. Bakteria ta jest również doskonałym sprzymierzeńcem w zwalczaniu stresu oksydacyjnego organizmu. Dotychczas wykazano bardzo wiele zastosowań L. rhamnosus w leczeniu schorzeń układu pokarmowego, oddechowego oraz skóry. 
 
Grupa naukowców z Indii poddała bakterię badaniom w kierunku leczenia biegunki. W przebiegu doświadczenia stwierdzono znaczne skrócenie czasu trwania objawów wśród pacjentów przyjmujących L. rhamnosus w porównaniu do grupy kontrolnej przyjmującej tylko płyn nawadniający. W 2010 roku natomiast odnotowano zmniejszenie nasilenia objawów zespołu jelita drażliwego u dzieci z czynnościowymi chorobami przewodu pokarmowego przyjmującymi suplement zawierający wspomniany szczep bakterii. 
 
Najnowsze badania pokazują również związek między chorobami wątroby, a zanikiem lub nieprawidłowym funkcjonowaniem mikroflory jelitowej. Dotychczas przeprowadzono jedynie doświadczenia na zwierzętach, ale wyniki wydają się niezwykle obiecujące. Otóż okazuje się, że w przebiegu i rozwoju niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby, suplementacja L. rhamnosus posiada bardzo duży ochronny wpływ. Zaobserwowano bowiem znaczne zmiany w populacji mikroorganizmów oraz zmniejszenie nagromadzenia tłuszczu w wątrobie. 
 
Badania nad bakteriami probiotycznymi święcą sukcesy również na polu profilaktyki chorób układu oddechowego, szczególnie u dzieci. Do doświadczenia zakwalifikowano dzieci w wieku przedszkolnym i przez trzy miesiące podawano suplementy zawierające Lactobacillus rhamnosus. Na tle grupy, której podawano placebo, zaobserwowano znaczne zmniejszenie ryzyka zakażenia dróg oddechowych trwających dłużej niż trzy dni. Podobne rezultaty otrzymano w badaniach u osób dorosłych - wywnioskowano iż suplementacja L. rhamnosus zapobiegała zapaleniu płuc, które wywoływane jest przez bakterie Gram - ujemne. 
 
Wykorzystywanie bakterii probiotycznych w preparatach medycznych uznawane jest za stosunkowo bezpieczne. Wielokierunkowe wspomaganie organizmu oraz stosunkowo niska cena suplementów zawierających szczepy Lactobacillus, a także niewielkie działania niepożądane czyni z nich z pewnością interesujący wariant w profilaktyce i leczeniu wielu chorób. Szczególnie skuteczne mogą się okazać we wspieraniu równowagi biologicznej mikroflory jelit i utrzymywaniu ich homeostazy. Doskonale sprawdzają się również w profilaktyce objawów poantybiotykowych. 
 
Sortuj:
Wyświetl: Lista Tabela